۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۱۰
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 85510511
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت هوای یک شهر خوزستان ناسالم است

۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۱۰
کد خبر: 85510511
وضعیت هوای یک شهر خوزستان ناسالم است

اهواز - ایرنا - آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک شهر خوزستان روز یکشنبه در وضعیت ناسالم و قرمز قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز یکشنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های استانداری خوزستان و پادادشهر اهواز به ترتیب با شاخص‌های ۱۵۲ و ۱۶۲میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوا در شهر اندیمشک ۱۳۲، ایستگاه‌های نیوساید و اداره کل محیط زیست در اهواز به ترتیب ۱۱۲ و ۱۰۵، شوشتر ۱۱۲، هندیجان ۱۰۲، و هویزه ۱۲۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای ایذه، بهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان، خرمشهر، دزفول، رامشیر، شادگان، ماهشهر و شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای شهر امیدیه امروز یکشنبه سالم و پاک گزارش شده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha