حضور مددکار در بیمارستان‌های بالای ۳۰ هزار مراجعه‌کننده الزامی می‌شود

تهران - ایرنا - مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: حضور مددکاران اجتماعی در بیمارستان‌های بالای ۳۰ هزار مراجعه‌کننده در سال الزامی می‌شود.

به گزارش ایرنا از وبدا ،دکتر محمدمهدی فروزانفر در حاشیه برگزاری اجلاس معاونان درمان دانشکده ها و دانشگاه های علاوم پزشکی کشور در تالار شهید سلیمانی وزارت بهداشت، اظهارداشت: مطالعات نشان داده که حضور مددکاران در بیمارستان ها به ویژه در بخش هایی مانند اورژانس ها که بیماران در شرایط استرس زیادی قرار دارند، موجب ارتقای خدمات درمانی می شود.

وی با بیان این که وظیفه مددکار صرفا پیگیری مشکلات مالی بیماران نیست، افزود: وجود مددکار در بیمارستان ها از نظر روحی و روانی کمک حال زیادی برای بیماران است و ما این مساله را در بازدیدهای متعدد از بیمارستان ها، از نزدیک مشاهده کرده ایم.

مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: مددکار با مراحل درمان و پروسه انجام کار در بیمارستان، بیماران را آشنا می کند. لذا در اورژانس های شلوغ، پیگیری کار بیمارانی که مستاصل هستند و پاسخگویی به پرسش های آنان توسط مددکار به طور چشمگیری به روند درمان کمک می کند.

دکتر فروزانفر تاکید کرد: در آیین نامه ارتقای خدمات اورژانس ها که به امضای نهایی خواهد رسید و ابلاغ خواهد شد حضور مددکار در بیمارستان هایی که بالای ۳۰ هزار مراجعه کننده در سال دارند، الزامی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha