مشارکت مردم در انتخابات‌ ریاست جمهوری از ادوار قبلی بالاتر خواهد بود

اردبیل - ایرنا - رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان اردبیل گفت: پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری از آن منافع و وحدت ملی خواهد بود و سبب بازگشت امید به ملت خواهد شد و امیدواریم درصد و میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات، از همه دوره‌های همه پرسی ریاست جمهوری بالاتر باشد.

جواد زنجانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ترکیب کاندیداهای راه یافته به رقابت انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم، غیرقابل پیش‌بینی بود و کمتر صاحب‌نظری بود که این ترکیب و فضا را پیش‌بینی کند و از این بابت افکار عمومی به نوعی در شوک ترکیب کاندیداها قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: پزشکیان به عنوان یک کاندیدای سفید با ادبیات جدید و با مشی متفاوت از سایر نامزدها و با پشتوانه و داشته‌هایی همچون پاکدستی، ساده زیستی، سلامت، صداقت، توام با اندیشه و علم پا به عرصه انتخابات گذاشته است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه حضور پزشکیان در رقابت‌ها با استقبال خوب افکار عمومی مواجه شده است، اضافه کرد: من به عنوان فردی که فضا و مسائل سیاسی را همیشه بررسی می‌کنم، کمتر تصور می‌کردم حضور یک کاندیدا تا این‌قدر در شور و شوق و آشتی مردم با صندوق و افزایش امید مردم موثر باشد.

ترکیب کاندیداها ایده آل است/فضای رقابت دوقطبی است

زنجانی خاطرنشان کرد: ترکیب کاندیداها از نظر جناح‌های سیاسی کشور و خط و خطوط حاکم بر جریان‌های سیاسی نسبت به دوره قبل ایده‌آل است، البته ایده آلِ ایده آل هم نیست و از بین این نامزدها مسعود پزشکیان چهره غالب است و شاخص مردمی دارد.

وی ادامه داد: حضور پزشکیان در انتخابات، فضا و عرصه را برای رقابتی‌تر شدن مهیا کرده است و فضای گفتمان انتخابات، به طور تقریبی دو قطبی است و شاید از دو قطبی اندکی فراتر باشد اما به عقیده ما، جامعه این فضا را دو قطبی در نظر می‌گیرد.

مناظره‌های تلویزیونی منجر به افزایش شور انتخاباتی خواهد شد

رئیس ستاد انتخابات پزشکیان در استان اردبیل ادامه داد: طی روزهای آینده برنامه‌های تلویزیونی کاندیداها و مناظرات پیش روی آنها در صدا و سیما نیز مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد و به تدریج شور و شوق انتخاباتی افزایش خواهد یافت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بدنه عظیمی از جامعه که در سال‌های اخیر به رای و آثار رای خود بی‌تفاوت شده بودند و آرا خود را در انتخابات موثر نمی‌دیدند، رویکرد آنها نیز به طور کلی تغییر کرده است و حضور و استقبال مردم از آقای پزشکیان نشان می‌دهد که در ترکیب کاندیداهای تایید صلاحیت شده، منطق عقلانی ملی حاکم است.

زنجانی با بیان اینکه در این دوره رویکرد آشتی با مردم و بازسازی روحیه طبقه متوسط و سرمایه‌های اجتماعی اتخاذ شده است، تصریح کرد: اینکه داشته‌های ملی را دوباره به دست آوریم و صفوف مردم به هم نزدیک تر شود و امید طبقه جوان برای آینده، افقی روشن را شاهد باشد، بسیار مبارک است.

وی همچنین در خصوص ارزیابی خود از فضای انتخاباتی استان اردبیل گفت: با توجه به استقبال بسیار بالای مردم از حضور دکتر پزشکیان، امکانات ستاد جوابگوی حضور مردم نیست و شاهد هستیم که مردم به صورت خودجوش با امکانات و داشته‌های خود و در فضاهای ورزشی، فرهنگی و تفریحی محل‌های کسب و کار و محل زندگی و فضاهای مختلف وارد عرصه شده و برای موفقیت دکتر پزشکیان تلاش می‌کنند.

این فعال سیاسی ضمن ابراز خوش بینی نسبت به موفقیت دکتر پزشکیان در رقابت انتخاباتی یادآورشد: در ادوار گذشته شاهد افت حضور مردم در انتخابات بودیم اما در این دوره شاهد جهش مشارکت خواهیم بود و معتقد هستم با احترام به همه کاندیداها، چه همه پنج نفر جناح مقابل در رقابت بمانند و چه اجماع کرده و دوقطبی ایجاد کنند، نتیجه به لطف خدا موفقیت پزشکیان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: پزشکیان به یک جناح و خط سیاسی تعلق ندارد، بلکه به همه جریان‌های روشنفکری، اجتماعی، اصلاح طلبی، اصولگرایی و غیرسیاسی تعلق دارد و استقبال از او در جریان‌های غیرسیاسی بیش از جریان‌های سیاسی است.

مسیر پیروزی پزشکیان از مشارکت مردم می‌گذرد

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات پزشکیان در ریان ثبت نام مبنی بر اینکه برای افزایش مشارکت در صحنه حاضر شده است، گفت: هدف پزشکیان از ورود به انتخابات، مشارکت است و البته مشارکتی که مسیر پیروزی اوست و در واقع او نشانی و آدرس ارائه کرده است که من آمده ام و اگر مردم برای مشارکت بیایند، من پیروز خواهم شد و در واقع پزشکیان آدرس می‌دهد که مسیر پیروزی از مشارکت مردم می‌گذرد.

زنجانی خاطرنشان کرد: ادبیات حاکم بر گفتمان آقای پزشکیان، شایسته سالارانه، کارشناس محور، تعامل با دنیا، میانه روی در مسائل و چالش‌های اجتماعی، مدیریت منطقی بازار، تجارت و تولید و با هدف افزایش سرمایه ملی است و اینها را در پیام‌ها و اهداف خود نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: طی روزهای آینده ما از پزشکیان به تدریج صحبت‌های متفاوت و پیام‌های نو دریافت خواهیم کرد و روند استقبال و شور و شوق انتخاباتی ساعت به ساعت و روز به روز در حال تقویت است.

به گزارش ایرنا انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران همزمان در سراسر کشور در روز هشتم تیر ماه برگزار خواهد شد و صلاحیت ۶ نامزد برای این رقابت تایید شده است.

استان اردبیل با بیش از یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال غرب ایران واقع شده است بیش از یک میلیون نفر از مردم استان اردبیل واجد شرایط رای دادن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha