۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۴۱
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 85510429
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شتاب دولت سیزدهم به جاده بجنورد - جنگل با هشت هزار میلیارد ریال

بجنورد-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: هشت هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم برای طرح راهسازی بجنورد به جنگل گلستان مصوب شد و روند سرعت این طرح را شتاب بخشید.

سیدعلی میرکریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: ۳۱ کیلومتر از این محور باقی مانده است که ۲۰ کیلومتر آن امسال به اتمام می رسد.

وی افزود: رفع مشکل چهاربانده شدن محور بجنورد به جنگل گلستان یکی از مهمترین عوامل توسعه استان است که در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به این طرح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، همواره وقوع حوادث ترافیکی و تصادفات مرگ آفرین در جاده بجنورد-جنگل گلستان در سال های گذشته برای مسافران و گردشگران عبوری دردآور و برای مردم این استان مایه شرمساری بوده است، شرمی که سال های سال بر رخسار مردم این خطه مهمان نواز جا خوش کرده و قامت مهمانوازی خراسان شمالی را خمیده کرده است، اینک تکمیل این طرح از مطالبات اساسی مردم استان محسوب می شود.

چهارخطه کردن محور بزرگراهی بجنورد- جنگل گلستان یکی از دغدغه های مردم این خطه از شمالشرق کشور محسوب می شود که تحقق آن بیش از ۱۳ سال به طول کشیده ولی دولت سیزدهم کمر همت بسته تا با سرعت دادن به این طرح، کام مردم و مسافران را شیرین کند.

این محور بخشی از جاده سراسری بهشهر – گرگان– بجنورد- مشهد است که در روزهای پیک مسافرت ها به واسطه دوطرفه بودن در برخی نقاط، تبدیل به قربانگاه گردشگران می شود و در گذشته علت کندی اجرای این پروژه راهسازی، کمبود اعتبار و تزریق قطره چکانی آن است.

این مسیر بزرگراهی بیش از ۵۶۰ کیلومتر طول دارد که ۲۷۲ کیلومتر از آن در حوزه استحفاظی راه و شهرسازی خراسان شمالی قرار دارد و تاکنون بخش زیادی از این محور چهار خطه شده زیر بار ترافیک رفته و تنها ۴۵ کیلومتر از آن در خراسان شمالی باقی مانده است.

عملیات ساخت محور میامی به بجنورد سرعت می گیرد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در ادامه اضافه کرد: ۱۷ کیلومتر از محور میامی به بجنورد آماده سازی شده که با ابلاغ اعتبارات به سرعت به اتمام می رسد.

وی با اشاره به پیگیری استفاده از ظرفیت تسهیلات ماده ۵۶ برای اتمام این مسیر ادامه داد: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای اتمام دوربرگردان ها و زیرگذرها و چهاربانده شدن این محور لازم است که پیگیری های لازم با وزارت راه و شهرسازی انجام شده است.

ماده ۵۶ به منظور تسریع در عملیات اجرائی طرح‌های ملی با اولویت پیشرفت فیزیکی بیشتر اجازه داده می شود با تأمین کنندگان منابع مالی مشتمل بر پیمانکار یا سازنده طرح اقدام کنند.

میرکریمی گفت: طرح راهسازی میامی-جاجرم-سنخواست خراسان شمالی از سال ۸۴ آغاز شده و اکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طرح ساخت محور میامی- جاجرم-سنخواست به عنوان بخشی از کریدور شرق به غرب است و به موازات نوار شمالی کشور از مرز بازرگان آغاز و تا مرز باجگیران و سپس به کشورهای آسیای میانه و شمال شرق کشور امتداد دارد.

استان خراسان شمالی حدود ۶ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود چهار هزار و ۶۵۲ کیلومتر آن راه روستایی و مابقی را راه های اصلی است که حدود ۱۸۵ کیلومتر آن را بزرگراه تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha