۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۴:۰۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85510384
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نخست وزیر ایتالیا : اسرائیل در حال فروافتادن در تله حماس است

تهران- ایرنا- جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا گفت که به نظر می‌رسد که اسرائیل در حال فروافتادن در تله حماس است و تله حماس برای منزوی کردن آن (اسرائیل) است.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، ملونی شنبه در کنفرانسی خبری پس از اجلاس سران گروه در ایتالیا در عین حال خودداری سران گروه هفت از محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را توجیه کرد.

وی با بیان اینکه حامیان رژیم صهیونیستی «باید برای امنیت اسرائیل اظهارات روشنی را به اسرائیل بگویند» افزود: این دقیقا همان کاری است که ایتالیا انجام می‌دهد.

نخست وزیر ایتالیا در پاسخ به این پرسش که چرا گروه هفت قتل عام غیرنظامی فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی را محکوم نکرد، به هفته هفتم اکتبر مقاومت فلسطین به این رژیم اشاره کرد و گفت: به نظر من، ما باید به یاد بیاوریم که چه کسی همه این مسائل را شروع کرد و شروع‌کننده آن اسرائیل نبود.

وی افزود: اکنون ما باید برای صلح تلاش کنیم و صلح یعنی گفت‌وگو، به رسمیت شناختن حق اسرائیل برای داشتن امنیت، زندگی در صلح و حق فلسطینی‌ها برای داشتن کشوری که در آن در آرامش زندگی کنند. این تنها راه برای حل این مشکل است و کار ما گفت‌وگو با همه طرف‌هاست.

**آزادسازی دارایی‌های روسیه پس از صلح با اوکراین

ملونی در بخش دیگری از اظهارات خود به جنگ در اوکراین پرداخت. وی گفت، آزادسازی دارایی‌های مسدودشده روسیه در غرب ارتباط مستقیمی با روند صلح و پرداخت هزینه بازسازی اوکراین دارد.

به گزارش تاس، ملونی اظهار کرد: آزادسازی دارایی‌های روسیه مستقیما به مذاکرات صلح بستگی دارد که یکی از موضوعات آن پرداخت هزینه بازسازی اوکراین است.

وی همچنین پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای صلح با اوکراین را «پروپاگاندا» خواند.

سران گروه هفت در نشست ایتالیا توافق کردند که از محل سود دارایی‌های مسدودشده روسیه در غرب ۵۰ میلیارد دلار به اوکراین وام بدهند. سران گروه هفت همچنین در بیانیه مشترکی اعلام کردند که مسکو باید هزینه خسارات وارد آمده به اوکراین را بپردازد. بانک جهانی این هزینه را ۴۸۶ میلیارد دلار برآورد کرده است.

همزمان با نشست سران گروه هفت در ایتالیا، پوتین جمعه در نشستی با کارکنان ارشد وزارت امور خارجه این کشور گفت که اگر اوکراین جاه‌طلبی‌های خود را در رابطه با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) کنار بگذارد و نیروهای خود را از چهار منطقه‌ای که مسکو مدعی آن است، خارج کند، مسکو آتش را متوقف می‌کند و وارد مذاکرات صلح خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha