۳۱ هزار نفر کار برگزاری انتخابات را در استان اردبیل برعهده دارند

اردبیل- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات اردبیل گفت: برای اخذ آرای مردمی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان، ۳۱ هزار نفر سازماندهی شدند.

رضا قاسمیان عصر شنبه در نشست مشترک فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات استان اردبیل با اشاره به آمادگی این استان برای برگزاری انتخابات، مشارکت بالا و توام با امنیت، سلامت و رقابت را از اهداف کاری ستاد انتخابات استان ذکر کرد.

وی بیان کرد: فرمانداران ۱۲ شهرستان استان اردبیل لازم است نیروی ذخیره و احتیاطی نیز سازماندهی کنند تا در صورت ۲ مرحله‌ای شدن انتخابات، از همکاری آنها نیز استفاده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با تأکید بر برنامه‌ریزی و هماهنگی فرمانداران برای تأمین زیرساخت‌های لازم و نیازمندی‌های شهرستان‌ها در برگزاری انتخاباتی پرشور گفت: با توجه به برگزاری مطلوب و موفقیت‌آمیز انتخابات مجلس در سال گذشته از نظر اجرایی، لازم است این روند در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز ادامه یابد.

وی با تأکید بر پرهیز از سوگیری در انتخابات بیان کرد: لازم است فرمانداران استان تدابیر لازم برای برگزاری انتخاباتی همراه با رقابت و سلامت فراهم و ارتباط لازم را برای پاسخ‌دهی به سوالات ستادهای شهرستانی برقرار کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل ادامه داد: صندوق‌های رأی باید همگی یکسان و یکرنگ انتخاب شده و مراقبت لازم از اقلام انتخاباتی از جمله تعرفه‌های رای باید به نحو مطلوبی انجام شود.

وی همچنین بر انجام نظارت‌های لازم بر فضای مجازی در ایام تبلیغات و انتخابات در حوزه‌های شهرستانی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۶ نامزد تایید صلاحیت شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

فعالیت انتخاباتی این نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طبق مقررات از زمان اعلام اسامی آنها توسط وزارت کشور آغاز شده و تا ۲۴ ساعت پیش از آغاز فرآیند اخذ رأی یعنی ساعت هشت صبح روز پنجشنبه هفتم تیر ۱۴۰۳ پایان می‌یابد.

بیش از یک میلیون نفر از مردم استان اردبیل واجد شرایط رای دادن هستند و همانند مردم سایر مناطق ایران در روز جمعه هشتم تیرماه به پای صندوق‌های رای می روند.

انتخابات زودهنگام ریاست‌ جمهوری در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان وی در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، برای انتخاب نهمین رئیس‌ جمهور به پای صندوق رای می‌روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha