سردخانه ۲ هزار تنی فرادنبه شهرستان بروجن بهره‌برداری شد

شهرکرد- ایرنا- سردخانه ۲ هزار تنی دومداره ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی در فرادنبه شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین برزگر عصر شنبه در آیین بهره‌برداری از سردخانه ۲ هزار تنی دومداره ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی فرادنبه که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی برگزار شد، اظهار کرد: این طرح در زمینی به وسعت سه هزار و ۲۰۹ متر مربع با زیربنای ۲ هزار ۱۸۶ متر مربع و اشتغال‌زایی مستقیم پنج نفر و غیرمستقیم ۱۵۰ نفر اجرا شده است.

وی افزود: برای ساخت سردخانه ۲ هزار تنی دومداره ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی فرادنبه ۸۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شد که از این مبلغ ۳۴ میلیارد ریال در قالب تسهیلات و ۵۰ میلیارد ریال از طریق آورده متقاضی تامین و هزینه شده است.

برزگر همچنین به آغاز عملیات اجرایی مجتمع پرورش اسب فرخ‌شهر اشاره و اضافه کرد: این طرح در زمینی به وسعت ۲۷.۷ هکتار با ظرفیت ۵۰ واحد و ۵۴۰ راس اسب راه‌اندازی می‌شود.

سردخانه ۲ هزار تنی فرادنبه شهرستان بروجن بهره‌برداری شد
وی با اشاره به اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای یک‌ هزار نفر در مجتمع پرورش اسب فرخ‌شهر یادآور شد: سرمایه‌گذاری برای اجرای این طرح پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری همچنین از آغاز عملیات اجرایی مجتمع دامپروری دام سبک فرادنبه شهرستان بروجن خبر داد و اظهار کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۴۹.۶ هکتار با ۳۰۰ واحد و ۳۰ هزار راس دام اجرا خواهد شد.

سردخانه ۲ هزار تنی فرادنبه شهرستان بروجن بهره‌برداری شد
برزگر گفت: با راه‌اندازی این طرح و سرمایه‌گذاری ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم برای یک‌هزار و ۵۰۰ فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا، در چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۸۷ طرح بخش کشاورزی با چهار هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی هفت هزار و ۲۹۱ نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

از این تعداد ۸۲ طرح افتتاحی شامل ۵۲ طرح آب و خاک، ۱۶ طرح تولیدات گیاهی، هشت طرح تولیدات دامی، چهار طرح‌ شیلات و آبزیان و ۲ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی است و پنج طرح جدید نیز کلنگ‌زنی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha