شبیب: قضاوت ۲ داور ایران در پاریس اتفاق مهمی است/ در المپیک بعدی به اهداف خود می‌رسید

تهران- نماینده فدراسیون جهانی بوکس، گفت: هرچند بوکس ایران به سهمیه المپیک پاریس نرسید، اما با تلاش روزافزون و حضور بیشتر در میادین بین‌المللی، حتما در المپیک بعدی به اهداف خود می‌رسد.

محمد شبیب نماینده فدراسیون جهانی بوکس که جهت برگزاری دوره داوری تک ستاره بین‌المللی وارد تهران شده است در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: خوشحالم که به ایران سفر کرده‌ام و امیدوارم داوران ایرانی در این آزمون سخت موفق شوند.

وی در خصوص میزبانی ایران از دوره داوری تک ستاره بین‌المللی در تهران، گفت: این یک اتفاق خوب است که می‌تواند به پیشرفت بوکس ایران کمک کند. جمعه شب و در روز نخست مسابقاتی که در تهران در حال برگزاری است، به نمایندگی از IOC اعلام کردم که ۲ داور ایران (بابک بردبار و فرزاد صادق‌پور) برای قضاوت در رقابت‌های بوکس بازی‌های المپیک پاریس انتخاب شدند که این یک اتفاق خوب برای کشور ایران است.

شبیب: قضاوت ۲ داور ایران در پاریس اتفاق مهمی است/ در المپیک بعدی به اهداف خود می‌رسید

نماینده فدراسیون جهانی بوکس، ادامه داد: با این حال داوران جوان ایران باید بیشتر در مسابقات بین‌المللی قضاوت کنند تا بیشتر شناخته شوند. بوکس ایران با وجود چند داور سه ستاره، جایگاه ویژه‌ای در سطح جهان دارند، اما این تعداد می‌تواند بیشتر شود.

شبیب در خصوص جایگاه بوکس ایران در سطح آسیا و جهان، توضیح داد: ایران از تیم‌های قدیمی و مطرح آسیا و جهان است و هرچند برای المپیک پاریس به سهمیه نرسید، اما می‌تواند با تلاش بیشتر در المپیک بعدی به موفقیت برسد.

گفتنی است، رقابت‌های بوکس گرامیداشت شهید جمهور و شهدای خدمت از روز جمعه ۲۵ خردادماه در سالن شهید افراسیابی تهران آغاز شده است. در جریان این رویداد، دوره داوری تک ستاره بین‌المللی در حال برگزاری است. محمد شبیب و محمد برهام نمایندگان فدراسیون جهانی بوکس در این دوره هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha