۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 5334
کد خبر: 85510087
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

اهدای کتابخانه شخصی «آذرتاش آذرنوش» به مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی

تهران- ایرنا- کتابخانه شادروان دکتر «آذرتاش آذرنوش»، استاد دانشکده الهیات و معارف اسلامی، توسط همسر و فرزندان او به مجموعه کتابخانه‌های اهدایی مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی اهدا شد

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، کتابخانه شادروان دکتر آذرتاش آذرنوش، استاد برجسته دانشکده الهیات و معارف اسلامی و نخستین مدیر گروه ادبیات عرب دانشگاه تهران و عضو فقید شورای عالی علمی مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی، توسط همسر و فرزندان او به مجموعه کتابخانه‌های اهدایی مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی اهدا شد که به‌صورت مستقل و به نام او نگاه‌داری خواهد شد و مورد استفاده پژوهش‌گران قرار خواهد گرفت.

این کتابخانه حاوی ۴۶۴٨ جلد کتاب و نشریه و هم‌چنین فیش‌ها و یادداشت‌های تحقیقی اوست که بخش عمده و اصلی آن، در حوزه زبان و ادبیات عربی یعنی رشته‌ای که آن زنده‌یاد در آن تخصص یافته بود، است.

مرحوم دکتر آذرنوش در نخستین سال‌های تاسیس مرکز دائرةه‌المعارف بزرگ اسلامی، به آن‌جا پیوست و در شمار اعضای هیات ‌علمی آن درآمد و در دهم آذر ١٣۶۴، به مدیریت بخش ادبیات عرب منصوب شد. از آن پس که شورای عالی علمی مرکز به‌وجود آمد، در زمره اعضای اصلی آن جای گرفت، و تا زمان درگذشت، هم‌چنان در جلسات شورا حضوری موثر داشت.

شادروان دکتر آذرنوش، در نیمه مهر ١۴٠٠ در تهران، در هشتادوچهار سالگی دیده از جهان فروبست و با بدرقه رسمی که در سرسرای مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی از ایشان به عمل آمد، در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha