۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۴۹
کد خبر: 85510015
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

معامله ۲۴ میلیون مگاوات ساعت برق در بورس انرژی

۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۴۹
کد خبر: 85510015
معامله ۲۴ میلیون مگاوات ساعت برق در بورس انرژی

تهران- ایرنا- ۳۹ شرکت توزیع برق از آغاز خردادماه تا پایان هفته گذشته ۲۴ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۱۱ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱۱۷۱ ریال و حداقل نرخ ۸۵۰ ریال در بورس انرژی معامله کردند.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، از ابتدای معاملات خردادماه تا روز دوشنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۱) در مجموع ۲۵۵۰ معامله توسط ۳۹ شرکت توزیع نیروی برق رقم خورد.

همچنین در این روزها حجم معاملات روزانه به ۲۴ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۱۱ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱۱۷۱ ریال و حداقل نرخ ۸۵۰ ریال در بورس انرژی و نرخ معاملات به حداکثر قیمت ۱۳۰۱ ریال رسید.

در روز دوشنبه حجم عرضه نیروگاه‌های دولتی فروشنده به ۶۹۰ هزار و ۱۱۴ مگاوات ساعت رسید که نسبت به‌روز قبل خود ۱۲۴ درصد افزایش را همراه داشت.

از ابتدای خردادماه تا دوشنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۱) تعداد ۲۵ نیروگاه دولتی و ۳۱ نیروگاه خصوصی مشغول عرضه برق بودند که نیروگاه‌های دولتی با ۱۳ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۵۷۷ مگاوات ساعت حجم بیشتری از معاملات را به خود اختصاص دادند، از طرفی حجم عرضه نیروگاه‌های خصوصی ۱۱ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۷۷۰ مگاوات ساعت بوده است که ۴۶ درصد از حجم کل فروش را شامل می‌شود.

نکته مهم این روزها حضور حداکثری نیروگاه‌های دولتی در روز دوشنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۱) بود که به نسبت روز قبل با ۸۰ درصد افزایش همراه شد؛ همچنین در این روزها حجم فروش نیروگاه‌های دولتی در همین بازه زمانی ۱۱۰ درصد افزایش را تجربه کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha