مدیرعامل شرکت برق کرمانشاه: ادارات در ساعات کاری ۳۰ درصد مصرف خود را کاهش دهند

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به دستورالعمل دولت مبنی بر تغییر ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش مصرف برق، گفت: در این راستا ادارات در ساعت کاری ملزم به کاهش ۳۰ درصد و در ساعت غیر اداری ۶۰ درصد مصرف برق خود نسبت به مشابه سال گذشته هستند.

محمد مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا به گرمای هوا و افزایش مصرف برق در استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: بر نحوه مصرف برق در ادارات و دستگاه‌ها اجرایی نظارت جدی اعمال می شود و اگر اداره‌ای مدیریت مصرف را رعایت نکند، برق آن قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در ادامه از ادارات خواست دمای سیستم‌های سرمایشی خود را بر روی دمای ۲۴ و ۲۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم و سیستم‌های سرمایشی را یک ساعت قبل از خروج کارکنان خاموش کنند.

مرادی با بیان اینکه میزان مصرف برق ادارات و دستگاه‌ها روزانه به صورت مستمر رصد و نظارت می شود، گفت اداراتی که پر مصرف باشند، ابتدا اخطار دریافت می کنند و در گام بعدی برق آنها قطع خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در برخی روزها برق حتی ۱۰۰ اداره پرمصرف نیز قطع شد، اظهار کرد: امسال نیز نظارت آغاز شده و برای چند اداره نیز اخطار قطع برق صادر شده است.

مشترکان خانگی در صورت کاهش مصرف برق جایزه دریافت می کنند

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه در بخش برق خانگی نیز با اشاره به اجرای طرح ۲۱*۱۵ ( طرحی که مشترکان خانگی در ۲۱ هفته پیک مصرف برق تابستان ۱۵ درصد مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند) گفت: این مشترکان خانگی برق در پایان جوایز ارزنده ( در قالب قرعه کشی) دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا؛ استان کرمانشاه با داشتن ۲۵ هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق؛ ۷۸۵ هزار مشترک برق دارد که ۸۳ درصد از آنها، یعنی ۶۵۲ هزار مشترک خانگی هستند.

این استان با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha