استاندار فارس: مردمی سازی اقتصاد راهکار تحقق شعار سال است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: یکی از راهکارهای مهم و موثر برای تحقق شعار امسال یعنی جهش تولید با مشارک مردم، مردمی سازی اقتصاد و مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی است.

به گزارش ایرنا، محمد هادی ایمانیه شنبه در حاشیه جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در شیراز افزود: با توجه به اینکه مشارکت مردم نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور و استان دارد، یکی از اقدامات مهم دولت، ایجاد زمینه مناسب و تسهیل شرایط برای فعالیت بیشتر فعالان اقتصادی و بخش خصوصی است.

وی، در خصوص عملکرد شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی فارس بیان کرد: بر اساس آخرین ارزیابی مشترک اتاق بازرگانی ایران و وزارت کشور، فارس در زمینه عملکرد این شورا توانسته در دو سال اخیر از جایگاه ۱۲ به جایگاه پنجم صعود کند که این نشان از تعامل خوب بخش دولتی و خصوصی در فارس است.

او اظهار کرد: عملکرد شوراهای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان‌ها با محاسبه مولفه و شاخص هایی توسط دبیرخانه ملی این شورا ارزیابی می‌شود که بر اساس این گزارش رتبه استان فارس بهبود یافته است.

استاندار فارس: مردمی سازی اقتصاد راهکار تحقق شعار سال است

استاندار فارس گفت: یکی از شاخص های برتر شورای گفت و گوی استان در این پایش طرح مشکلات فعالان اقتصادی، صدور مصوبات استانی و ملی و ارائـه راهکارها و مصوبات فراگیر ملی است که این شورا در چند سال اخیر مصوبات قابل توجه کشوری در جهت رفع مشکلات فعالان اقتصادی کشور داشته است.

ایمانیه افزود: تمام توان و همت دولت سیزدهم بر راهگشایی و پویایی بخش اقتصاد و تولید و بهبود فضای کسب و کار در کشور بود که در این زمینه ما نیز در استان با همراهی و تعامل خوب با بخش خصوصی کوشیدیم اقدامات موثر عملی در راستای فعالیت فعالان اقتصادی و رونق اقتصاد استان انجام شود.

او اظهار کرد: این آمارها نشان می دهد هدفگذاری بخش خصوصی در استان در مسیر درست و مثبت در حال حرکت است و بهبود این شاخص ها به ویژه طی ۲ سال اخیر، در مجموع حاصل تلاش اتاق بازرگانی فارس است که در هم افزایی با سایر دستگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی توانسته نقش محوری خود را در فضای کسب و کار ایفا کند.

وی، عمده مشکلات فعالان اقتصادی استان را ناشی از مشکلات اقتصادی ملی دانست و گفت: با این وجود ما در استان کاهش و رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان را با جدیت دنبال می کنیم تا بتوانیم از قوانین موجود بهترین بهره را برای رونق تولید، حفظ بنگاه ها و واحدهای تولیدی و رشد اقتصاد استان ببریم.

استاندار فارس، اتاق بازرگانی فارس را از اتاق های پیشرو در کشور در ارائه راهکارهای رفع موانع تولید دانست و افزود: امروز تلاش بخش خصوصی استان بر حرکت مستمر چرخه اقتصاد، رفع مشکلات فعالان اقتصادی، رونق و رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار است.

ایمانیه افزود: معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز در این عرصه پشتیبان این اقدامات خواهد بود تا با حرکت مناسب بخش خصوصی و حمایت مناسب بخش دولتی، شاهد رشد و پیشرفت هرچه بیشتر عرصه‌های مردم محور در استان باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha