مدیرکل ورزش خراسان رضوی: ارزش مولدسازی‌های انجام شده ورزش استان ۷۰ هزار میلیارد ریال است

مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: اولویت ما در این اداره کل توسعه زیرساختهاست و در این خصوص حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال مولدسازی در عرصه ورزش استان انجام شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا تاج فیروز روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: چند ظرفیت قانونی برای پایان پروژه ها داریم که یکی از آنها استفاده از سرمایه گذاریهای خارج از سازمان و دیگری مولدسازی است.

وی افزود: امسال تاکنون قرارداد ۶ پروژه به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد ریال بسته شده و یا در حال امضای قرارداد است و کارهای نخستین ۱۷ پروژه دیگر نیز به ارزش حدود سه هزار میلیارد ریال انجام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: حدود ۳۰۰ پروژه نیمه تمام در استان داریم که با قیمت پارسال اتمام آنها نیازمند ۲۰ هزار میلیارد ریال است و این در حالی است که اعتبارات ما در سال ۱۴۰۱، ۵۰۰ میلیارد ریال بود که با پیگیری انجام شده پارسال به ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال رسید با این وجود پروژه‌ها به این زودی تمام نمی‌شود.

تاج فیروز افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام شده، موضوع مولدسازی است که در این زمینه در بین همه استانها ما پیشرو هستیم.

وی اضافه کرد: ۱۱۰ هکتار زمین‌ در مجموعه ورزشی ثامن الائمه(ع)، حدود هزار و ۵۰۰ متر مربع زمین سالن مهران در مرکز شهر، حدود پنج هزار متر مربع زمین در مجموعه ورزشی سجاد و بخشی از زمین ورزشگاه انقلاب نیشابور به این موضوع اختصاص یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان این که تغییر کاربری ۱۱۰ هکتار زمین ثامن الائمه(ع) از ورزشی به صنعتی چندین ماه زمان نیاز داشت افزود: با همکاری و انسجام همه دستگاه‌های مسوول و حمایت استاندار همه کارها در مدت ۴۰ روز انجام شد و مابه ازای این مقدار زمین قرار است دهکده المپیک به پایان برسد و طرحهای مختلف ورزشی نیز در نقاط کم‌برخوردار شهرستان راه اندازی شود.

مدیرکل ورزش خراسان رضوی: ارزش مولدسازی‌های انجام شده ورزش استان ۷۰ هزار میلیارد ریال است

تاج فیروز افزود: سالن ورزشی مهران نیز که حدود ۶۰ سال از عمر آن می‌گذرد و فرسوده است قرار شد در طرح مولدسازی به یک مجموعه مدرن و نوساز با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تماشاگر تبدیل شود و در کنار آن یک خوابگاه ورزشی نیز ساخته شود.

وی ادامه داد: مابه ازای زمین ورزشی تنیس سجاد مشهد نیز قرار است ۱۵۰ هزار متر مربع فضای ورزشی جدید در نقاط مختلف شهر ایجاد شود. بخشی از سالنهای ورزشی مجموعه تختی نیز تخریب و در همین قالب از نو ساخته خواهد شد. در عوض زمینهای تنیس مجموعه سجاد نیز، چند زمین تنیس دیگر در مجموعه ورزشی کوثر ساخته خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان این که سرانه استاندارد ورزشی۱.۲ متر است گفت: هم اینک میانگین سرانه استاندارد استان ۳۵ صدم متر و در مشهد هفت میلی متر است که با انجام این مولدسازی ها سرانه ورزشی به حدود یک متر مربع خواهد رسید.

تاج فیروز افزود: یکی دیگر از پروژه های قرار گرفته در بحث مولدسازی، پارکینگ مجموعه ورزشی انقلاب نیشابور است. این پارکینگ به طبقاتی تبدیل خواهد شد. همچنین پروژه های مختلف در نیشابور، زبرخان، میان جلگه و فیروزه نیز تکمیل می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha