۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۷:۰۲
کد خبر: 85509842
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

خرید تضمینی گندم در سمنان به ۲۷ هزار و ۴۶۹ تن رسید

۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۷:۰۲
کد خبر: 85509842
خرید تضمینی گندم در سمنان به ۲۷ هزار و ۴۶۹ تن رسید

سمنان - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سمنان گفت: ۲۷ هزار و ۴۶۹ تن گندم از برداشت سال زراعی جاری در استان تا بیست و پنجم خرداد ۱۴۰۳ خرید تضمینی شد و روند خرید ادامه دارد.

عبدالرحیم تحصیلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از زمان برداشت تاکنون ۲۷ هزار و ۴۶۹ تن گندم به ارزش چهار هزار و ۸۲۲ میلیارد و ۷۵۵ ریال از کشاورزان نقاط مختلف استان سمنان خرید تضمینی شد.

وی با اشاره به پیش‌بینی افزایش خرید تضمینی گندم سال ۱۴۰۳ در مقایسه با سال گذشته، افزود: این مقدار خرید تضمینی گندم از شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود، میامی، سرخه، گرمسار و آرادان انجام شد و به زودی پرداخت مطالبه گندمکاران آغاز می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان سمنان تا پایان برداشت ادامه می‌یابد، اضافه کرد: بیشترین خرید تضمینی گندم در استان تا این لحظه مربوط به شهرستان آرادان است.

خرید تضمینی گندم در سمنان به ۲۷ هزار و ۴۶۹ تن رسید

تحصیلی ادامه داد: ۹ هزار و ۹۴۶ تن گندم از کشاورزان شهرستان آرادان و از طریق مراکز خرید فعال، خرید تضمینی شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سمنان خاطر نشان کرد: در زمان اوج برداشت گندم ۳۲ مرکز خرید تضمینی گندم در نقاط مختلف این استان و اکنون ۱۶ مرکز فعال است.

به گفته وی، سال ۱۴۰۳ با توجه به میزان نزولات آسمانی پیش‌بینی تولید گندم در استان سمنان حدود ۱۱۶ هزار تن و برآورد میزان خرید حدود ۸۵ هزار تن است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سمنان گفت: امسال قیمت پایه هر کیلوگرم گندم طبق جدول پاکی با اُفت غیر مفید یک درصد و اُفت مفید چهاردرصد، حدود ۱۷۵ هزار ریال است.

به گزارش ایرنا، بررسی عملکرد در واحد سطح مربوط به کشت گندم در استان سمنان نشان‌دهنده افزایش خرید تضمینی گندم و افزایش آن از ۶۴ هزار تن در سال ۱۴۰۱ به ۷۶ هزار تن در سال ۱۴۰۲ است.

۲ درصد از ۹۷ میلیون هکتار گستره استان سمنان را اراضی کشاورزی تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha