تست نخستین واگن قطار مترو وارداتی هفته آینده انجام می‌شود
عکس تزئینی است

تهران بزرگ - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر تهران از تست نخستین واگن قطار ساخته شده وارداتی طی هفته آینده در متروی تهران خبر داد و گفت: اولین رام قطار نیز به نظرم تا هفت ماه آینده آماده تحویل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مهدی چمران روز شنبه در حاشیه نشست خبری مراسم بزرگداشت شهید چمران افزود: البته کشور چین برای تحویل قطارهای وعده داده شده زمان بیشتری می‌خواهد اما طبق قرار این واگن‌ها سریعتر تحویل داده خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه آیا تراموای اهدایی از کشور چین وارد کشور شده است یا خیر؟ یادآور شد: قرار است تحویل دهند اما هنوز چیزی بدست‌مان نرسیده است.

چمران در ادامه افزود: پیشنهاد شد تا تراموایی بدون راننده به ما اهدا کنند اما با توجه به شرایط کنونی شهر تهران نپذیرفتیم چرا که به این شیوه بسیار سخت است، درخواست کردیم تا تراموایی چرخ لاستیکی که با راننده هدایت می‌شود به ما تحویل دهند.

وی با بیان اینکه قیمت تراموا گران است و اگر از لحاظ قیمتی نیز به صرفه باشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: در چین این ترامواها بصورت اتوبوسی چرخ لاستیکی و دارای سه کابین به صورت هوشمند و بدون راننده فعال هستند و خدمات رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه کابین تراموا از کابین‌های اتوبوس سه کابینه کمی بزرگتر است، ادامه داد: در صورتی که تراموا بدست‌مان برسد در فاز نخست در خط میدان آزادی - تهرانپارس که بستر آن فراهم است و سابقا محل حرکت اتوبوس برقی‌ها بود، فعال خواهد شد.

چمران درباره زمان ورود اتوبوس‌های برقی به کشور هم گفت: قراردادها منعقد شده و امیدواریم سریعتر تحویل شوند که وقتی شروع به ارسال شد می‌توانیم با سرعت واردات آن را دنبال کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به ساخت یک سریال ۴۵ قسمتی با موضوع شهید چمران، یادآور شد: بارها و بارها برنامه ریزی برای ساخت این فیلم صورت گرفت اما صدا و سیما اعلام کرد که بیش از ۱۵ قسمت نمی‌توان ساخت به همین دلیل هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گفته وی، منابع غنی و دست نگاشته‌هایی به اندازه یک گاو صندوق از این شهیدد والامقام داریم که ۱۲ کتاب از آن تاکنون به چاپ رسیده و می‌تواند در اختیار کسانی که می‌خواهند در عرصه تولید فیلم و سریال کار کنند، قرار بگیرد.

وی افزود: با همان کارگردان بیش از یک سال، دو شب در هفته جلسه داشتیم و موارد را مطرح کردیم تا بتواند سریال را بسازد اما به جز فیلم «چ» فیلم دیگری ساخته نشد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا به جز جنابعالی از خانواده نزدیک شهید چمران شخصی در مراسم بزرگداشت این شهید حضور خواهد یافت یا خیر؟ گفت: از خانواده شهید چمران، بنده و دو برادر دیگرم در برنامه‌ها حضور خواهیم داشت، هم اینک همسر شهید چمران در ایران نیست ولی در سال‌هایی که در ایران حضور داشت در برنامه‌ها شرکت می‌کرد البته اگرا در لبنان برنامه‌هایی برگزار شود او در آنها حضور خواهد یافت.

وی در پاسخ به اینکه آیا در تهران تندیسی از شهید چمران ساخته خواهد شد یا خیر؟ یادآور شد: تا زمانی که من در شورای شهر هستم تندیسی در پایتخت برای شهید چمران ساخته نخواهد شد، البته در دانشگاه تهران، شیراز و اهواز تندیس‌هایی از شهید چمران نصب شده ولی در تهران این موضوع را دنبال نخواهم کرد.

چمران با اشاره به فعالیت خود در صفحه مجازی با موضوع شهدا، تاکید کرد: متاسفانه این صفحه که پس از مدتی بیش از ۴۰ هزار نفر دنبال کننده داشت، پس از شهادت شهید سلیمانی مسدود شد، بعد از آن فرصتی پیش نیامد که بتوانم فعالیت این چنینی را ادامه دهم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای ساخت کتاب گویا نیز در حال فعالیت هستیم، اظهار کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران می‌توانند در این زمینه فعال تر عمل کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha