۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 85509755
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

رییس ستاد پزشکیان در همدان: دنبال حضور اقشار خاکستری در انتخابات هستیم

همدان- ایرنا- رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان گفت: کشاندن قشر خاکستری به پای صندوق های رای برای داشتن یک انتخابات با مشارکت حداکثری رویکرد اصلاح طلبان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدابراهیم الهی تبار روز شنبه در نشست خبری اظهار کرد: بر اساس اصل ۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «حاکمیت‏ مطلق‏ بر جهان‏ و انسان‏ از آن‏ خداست‏ و هم‏ او، انسان‏ را بر سرنوشت‏ اجتماعی‏ خویش‏ حاکم‏ ساخته‏ است، هیچکس‏ نمی‏ تواند این‏ حق‏ الهی‏ را از انسان‏ سلب‏ کند یا در خدمت‏ منافع فرد یا گروهی‏ خاص‏ قرار دهد و ملت‏ این‏ حق‏ خداداد را از طرقی‏ که‏ در اصول‏ بعد می‏ آید اعمال‏ می‏ کند».

وی اضافه کرد: در صورت توجه به اصل ۵۶ قانون اساسی در زمینه سرمایه های اجتماعی دچار مشکل نخواهیم شد.

افزایش سرمایه های اجتماعی دغدغه پزشکیان است

الهی تبار با بیان اینکه دغدغه پزشکیان افزایش سرمایه های اجتماعی است،گفت: مردم در ۲ انتخابات گذشته کمتر از ۵۰ درصد پای صندوق های رای حاضر شدند در حالی که تاکنون در کشور این میزان کاهش حضور تجربه نشده بود.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان گفت: ایران به عنوان سرزمین بزرگ با سابقه تمدنی بالا، سختی ها و دوره های بحرانی زیادی را پشت سر گذاشته است و امروز ما آمده ایم برای اعتلای ایران، ایرانی که امروز با چالش های زیادی مواجه است.

الهی تبار تاکید کرد: امروز مردم ما دچار مشکلات اقتصادی هستند در حالی که زیبنده داشتن زندگی بهتری هستند.

وی بیان کرد: یک زمان مهاجرت به صورت فردی بود اما اکنون دغدغه مهاجرت نیروهای نخبه و نیروی انسانی است در حالی‌ که عامل پیشرفت هر کشوری استفاده از ظرفیت نیروی انسانی است.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان اضافه کرد: باید کاری کرد که افراد نخبه و دلسوزان نظام و ایران برای سازندگی، پیشرفت کشور و خوب شدن حال مردم در کشور باقی بمانند.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان گفت: ایران به عنوان سرزمین بزرگ با سابقه تمدنی بالا، سختی ها و دوره های بحرانی زیادی را پشت سر گذاشته است و امروز ما باید برای اعتلای این مرز و بوم قدم برداریم.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان اضافه کرد: باید کاری کرد که افراد نخبه و دلسوزان نظام و ایران برای سازندگی، پیشرفت کشور و خوب شدن حال مردم در کشور باقی بمانند.

وی ادامه داد: همه مکلف به حفظ سرمایه هایی که در این کشور رشد کردند هستیم و باید نسل جدید که دغدعه مند هستند و آینده را مبهم می بینند امیدوار کنیم.

پزشکیان، سخت ترین شرایط را بین نامزدهای ریاست جمهوری دارد

الهی تبار اظهار کرد: پزشکیان باید با ایجاد امیدواری و اعتماد عمومی فضا را برای حضور اقشار مختلف در پای صندوق های رای فراهم کند، او راه سختی را پیش رو دارد.

وی مدعی شد که سایر کاندیداها کار سختی در پیش رو ندارند و شکستن این فضا و فراهم شدن مشارکت حداکثری بر عهده پزشکیان است و افزایش مشارکت دغدغه اصلی این نامزد انتخاباتی و حامیان او است.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان گفت: برخی می گویند رای حداکثری به درد ما نمی خورد بنابراین برای کاهش میزان مشارکت تلاش می کنند نتیجه این رفتارها و تلاش این افراد برای کاهش مشارکت، نتیجه اش طرح مطالبات در کف خیابان شده اما ماحصل تلاش اصلاح طلبان مشارکت حداکثری پای صندوق رای است.

الهی تبار همچنین گفت: پس از برگزاری چند انتخابات حداقلی، چهاردهمین دور انتخابات ریاست جمهوری می تواند حاوی پیام و اثر باشد.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان به تمجید کارنامه پزشکیان پرداخت و گفت: موفق ترین دولت بعد از انقلاب، دولت خاتمی بود که نتیجه و خروجی توسعه سیاسی، توسعه اقتصادی و ارتقای بسیاری از شاخص ها بود و پزشکیاننیز به عنوان وزیر دولت اصلاحات و پس از آن در مجلس شورای اسلامی موفق عمل کرد.

الهی تبار اضافه کرد: این فرد اشتهار به سلامت در همه حوزه ها دارد به گونه ای که حتی یک عمل جراحی غیر دولتی انجام نداده و از ظرفیت ها و امکانات در اختیار دولتی در جهت منافع شخصی استفاده نکرده است.

وی افزود: مهم ترین دغدغه مسعود پزشکیان جمع کردن کارشناسان زبده و توانمند حول یک محور و بهره گیری از توان فکری دلسوزان نظام اسلامی در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها است.


اصلاح طلبان بار نظام را در مشارکت حداکثری به دوش می کشند

وی همچنین گفت: جریان اصلاح طلب هیچگاه با صندوق رای قهر نکرده و معتقد به آرای مردم است و همواره بزرگترین بار نظام در مشارکت حداکثری مردم را به دوش کشیده هر چند برای فراهم کردن مشارکت حداکثری همه وظیفه و تکالیفی بر عهده دارند.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان تاکید کرد: جامعه ایران متنوع است و باید همه سلایق حضور یابند تا انتخاب فرد مورد نظر و تایید راحت تر شود.

الهی تبار بیان کرد: رویکرد اصلاح طلبان این است که چنانچه در تصمیم گیری شورای نگهبان، سیاست های کلان و قوانین نقصی وجود دارد اصلاح شود چرا که اصلاح طلبان علاقه مند به پیشرفت کشور و دلسوز نظام هستند.


مشارکت حداکثری در انتخابات اتفاق های مبارکی رقم می زند

وی اظهار کرد: مشارکت حداقلی موجب تداوم وضعیت کنونی و این تفکر شده اما با مشارکت حداکثری شاهد اتفاق های مبارک در کشور خواهیم بود.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان اظهار کرد: یکی از وظایف حاکمیت صیانت از آرای مردم است و در این باره رهبری فرزانه انقلاب فرمودند «رای مردم حق الناس است».

الهی تبار تاکید کرد: البته صیانت از آرای مردم تنها به روز رای گیری بر نمی گردد بلکه مربوط به همه عرصه ها از قبل برگزاری انتخابات، در جریان تبلیغات، استفاده از امکانات و سایر بخش ها را شامل می شود.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان ادامه داد: اصلاح طلبان با راه اندازی ستادهای انتخاباتی، حضور فعال جوانان در ستادها، ایجاد فضای شور و نشاط، همواره تمام توان خود را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات به کار بسته اند.

۶ نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ترتیب حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف هستند که از بیستم خرداد تا ۲۴ ساعت پیش از آغاز فرایند رای گیری انتخابات فرصت تبلیغات دارند.

انتخابات زودهنگام ریاست‌ جمهوری در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، برای انتخاب نهمین رئیس‌ جمهور روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha