۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 85509672
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۰۰ شطرنج باز در مسابقات شمیرانات با یکدیگر به رقابت پرداختند

شمیرانات - ایرنا - رییس هیات شطرنج شمیرانات از برگزاری اولین دوره مسابقات شطرنج در رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با حضور بیش از ۱۰۰ شطرنج باز خبر داد.

به گزارش ایرنا، فرزاد ناصری روز شنبه با اشاره به برگزاری این مسابقه اظهار داشت: مسابقاتی که انجام شد اولین دوره از مسابقات سریع با محاسبه ریتینگ مدرسه شطرنج آهوران است که زیر نظر فدراسیون شطرنج و هیئت شطرنج شمیرانات برگزار شد.

وی افزود: با وجود برگزاری مسابقه در محله شمیران از تمامی مناطق تهران شرکت کننده داشتیم و آماده ارائه خدمات آموزشی و برگزاری مسابقه به علاقمندان شطرنج در استان تهران را هستیم.

ناصری خاطر نشان کرد: این مسابقات به صورت انفرادی برگزار شد. از میان شرکت کنندگان ۲۰ نفر بر اساس تعداد امتیاز کسب کرده به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

مسئول برگزاری مسابقه و موسس مدرسه آهوران هم با اشاره به جوایز مسابقات گفت: نفرات برتر رده های سنی مختلف علاوه بر مدال و حکم جوایز نقدی دریافت کردند.

مهرداد آهوران ادامه داد: این مسابقه ریتد است و برد و باخت بازیکن در افزایش و کاهش ریتینگ بازیکنان تاثیر دارد و نتیجه از طریق فدراسیون کشور به فدراسیون جهانی فیده اعلام می شود و در لیست ریتینگ سایت فدراسیون جهانی شطرنج ثبت می شود، بازیکنان می توانند در هر کشوری از این ریتینگ به عنوان شناسه سنجش قدرت شطرنجی خود استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم این مسابقات را هر هفته پنج شنبه ها برگزار کنیم.

بیش از ۱۰۰ شطرنج باز در مسابقات شمیرانات با یکدیگر به رقابت پرداختند

دبیر شطرنج شمیرانات و برنامه ساز رسانه ملی هم از دیگر افراد حاضر در این مسابقات بود.

علیرضا غروی با اشاره به این مسابقات گفت: طبق وعده ای که داده بودیم اولین دوره مسابقات شطرنج شمیرانات با حضور رضا رویگری پیشکسوت شطرنج و از اسطوره های سینمای ایران هم در کنار ما به خوبی و با استقبال بسیار شرکت کنندگان برگزار شد.

وی بیان کرد: استاد رویگری نه تنها از بومیان قدیمی شمیرانات است بلکه جزو پیشکسوتان ورزش شطرنج هم به شمار می روند.

غروی وجود مدارس شطرنج را در یادگیری اصولی شطرنج موثر دانست و گفت: همانطور که آموزش هر علم و ورزشی در مدارس و زیر نظر مربیان به خوبی انجام می شود، وجود مدارس شطرنج در یادگیری اصولی و با تکنیک شطرنج تاثیر دارد. معتقدم بهتر است شطرنج را هم مانند بسیاری از ورزش ها از سنین پایین و زیر نظر مربی به کودکان آموزش داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha