۱۰۲ هزار تن گندم در خراسان رضوی خرید تضمینی شد 

مشهد- ایرنا- مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی محصول گندم از آغاز فصل خرید تا کنون و در کمتر از یک ماه گذشته در استان به ۱۰۲ هزار تن رسیده است.

وحید رضا فریدونی روز شنبه در نشستی خبری و در جمع خبرنگاران افزود: خرید تضمینی این محصول از پایان اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و ارزش ریالی گندم خریداری شده ۱۸ هزار میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: مبالغ خرید گندم به صورت کشوری پرداخت می‌شود و هم اکنون ۵۰ درصد وجوه گندم خریداری شده تا کنون در کشور پرداخت شده است.

مدیر کل غله خراسان رضوی به کشاورزان توصیه کرد که در زمان مراجعه به مراکز برای فروش محصول خود حتما به سامانه پهنه بندی مراجعه و مشخصات خود را در این سامانه درج کنند.

فریدونی افزود: با توجه به این که امسال پول گندم خریداری شده توسط دولت به صورت مستقیم توسط سازمان هدفمندی یارانه ها به حساب کشاورزان واریز می شود لازم است گندمکاران به بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل مراجعه و از فعال بودن حساب خود مطمن شوند ضمن این که در مراجعه به مراکز خرید حتما باید مدارک شناسایی هویتی کشاورزان به همراهشان باشند.

وی با بیان این که سن زدگی در محصول گندم خراسان رضوی امسال بسیار خوب کنترل شده است اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال حدود ۴۲۰ هزار تن گندم در استان خرید تضمینی شود که نسبت به پارسال با ۱۰ درصد رشد همراه خواهد بود.

مدیر کل غله خراسان رضوی گفت: پارسال ۵۶۰ هزار میلیارد ریال وجوه مربوط به خرید گندم در استان پرداخت شده است.

فریدونی در خصوص بهداشت سیلوهای گندم استان نیز اظهار کرد: از نظر امنیت بهداشتی و انتظامی سیلوهای گندم خراسان رضوی در شرایط خوبی قرار دارد.

وی ادامه داد:در قالب مصرف سالانه ۸۰۰ هزار تن گندم ، این محصول از سایر مبادی نیز برای استان تامین می‌شود که از اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل در استان است همچنین یکی از کارهایی که باید در سیلوهای گندم انجام شود پایداری عملیات است که بسیار مهم است.

مدیر کل غله خراسان رضوی گفت: خوشبختانه این استان در زمینه کیفیت نان جزو استانهای خوب کشور است.

فریدونی اظهار کرد: سال گذشته در خراسان رضوی قراردادی با هفت هزار و ۱۰۰ کشاورز برای کشت گندم در بیش از ۴۰ هزار هکتار منعقد شد.

وی با اشاره به این که پارسال ۲ هزار و ۸۰۰ تن حبوبات وارد خراسان رضوی شد و افزود : همچنین سال گذشته ۱۴ هزار و ۹۰۰ تن شکر و هشت هزار و ۷۰۰ تن برنج در قالب تنظیم بازار در استان توزیع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha