آزادی و انتقال ۴ صیاد ایرانی محبوس در زندان‌های قطر به کشور 

تهران- ایرنا- معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان گفت: چهار صیاد ایرانی محبوس در زندان‌های قطر آزاد و به کشور منتقل شدند.

به گزارش ایرنا از وزارت دادگستری، عسکر جلالیان افزود: با همکاری مستمر وزارتخانه‌های دادگستری و امورخارجه و پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه، چهار نفر از هموطنان ضمن برخورداری از عفو از زندان آزاد و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور منتقل شدند.

وی ادامه داد: این افراد به علت ورود غیرمجاز به آب‌های سرزمینی قطر توسط گارد ساحلی آن کشور دستگیر و در زندان بسر می‌بردند.

رئیس کمیته انتقال محکومان با اشاره به فعالیت‌ هموطنان استان‌های جنوبی کشور در پهنه‌های آبی و حرفه صیادی اظهار داشت: به شهروندان ایرانی حاشیه خلیج فارس توصیه می‌کنیم تمهیدات لازم در سفرهای دریایی را به کار گرفته و ضمن رعایت حق حاکمیت کشورهای همسایه، از ورود غیرمجاز به حریم این کشورها خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، رئیس قوه قضاییه ۲۲ خرداد به دعوت رئیس شورای عالی قضایی قطر در سفری یک روزه عازم این کشور شد.

رئیس قوه قضاییه در دیدار با «حسن بن لحدان الحسن المهندی» رئیس شورای‌عالی قضایی قطر با اشاره وضعیت زندانیان ایرانی در قطر گفت: ما این انتظار را داریم که زندانیان ایرانی در قطر بتوانند با خانواده‌های‌شان در ارتباط باشند؛ ما تاکید داریم که خانواده زندانیان به هیچ وجه نباید بواسطه اعمال مجرمانه عضو خانواده خود، متحمل آسیب شوند. در خصوص بازداشتی‌های مرتبط با مواد مخدر نیز ضمن تاکید بر ضرورت مجازات متناسب، چنانچه اصلاح و بازاجتماعی کردن فردِ مجرم، میسّر نشد، تا حد امکان نباید شرایطی فراهم شود که خانواده او متحمل آسیب شود.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: همچنین درخواست ما آن است که آن دسته از زندانیانی که مدت کمی از دوران محکومیت‌شان باقی‌ مانده است، به طُرق مقتضی از ارفاقات قانونی بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha