مفقودی سه نفر در سیل کندوان ثابت شد/ تلاشها برای یافتن اجساد ادامه دارد+فیلم

نوشهر- ایرنا- فرماندار چالوس درباره مفقودان سیل ویرانگر جاده چالوس گفت: هنوز اطلاعات و آمار دقیق و موثقی وجود ندارد اما تا این لحظه چیزی که اثبات شده سه نفر مفقودی شامل یک زن ۴۶ ساله، دختر ۲۰ ساله و کودک ۱۰ ساله به فرمانداری اعلام شد.  

به گزارش ایرنا، محمد شریفی روز یکشنبه در بازدید از منطقه سیل زده در جاده چالوس در گفت و گو با ایرنا با بیان این که، تاکنون جسد دختر ۲۰ ساله پیدا شده است و تلاش ها برای یافتن ۲ مفقودی دیگر ادامه دارد، افزود: مرجعی که باید فوتی ها را اعلام کند، پزشکی قانونی است.

به گفته فرماندار چالوس تاکنون ۱۰ خودرو از زیر گل و لای سیلاب بیرون کشیده شد که خالی از سرنشین بودند.

وی در خصوص پاکسازی این محور سیل زده یادآور شد : دستگاه های خدماتی در حال پاکسازی و ایمن سازی جاده کندوان هستند.

شریفی ادامه داد: این جاده با شرایط موجود، اکنون برای تردد خودروها میسر نیست و ما برای اینکه اتفاقات خاصی رخ ندهد از مسوولان انتظامی استان البرز درخواست می کنیم مسیر را بازگشایی نکنند تا جاده به طور کامل ایمن سازی و پاکسازی شود.

فرماندار چالوس تصریح کرد: هر زمان عملیات پاکسازی و ایمن سازی این محور انجام شد، به مسوولان در استان البرز برای بازگشایی محور اطلاع می دهیم اما اکنون برای جلوگیری از اتفاقات تلخ، این آمادگی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: از دستگاه های ذیربط درخواست می کنیم تا برای تأمین بودجه آبخیزداری به ما کمک کنند در غیر این صورت با هر بارشی ممکن است شاهد اتفاقات تلخ باشیم.

به گزارش ایرنا، ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه شب ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ بارش‌های رگباری در ارتفاعات چالوس منجر به طغیانی شدن رودخانه چالوس و وقوع سیلاب و انسداد جاده کندوان شد که این سیل خساراتی را نیز به دنبال داشت.

طبق آخرین آمار رسمی اعلام شده پس از این سیل در منطقه دزدبن جاده چالوس و محدوده رستوران دربند چندین خودرو گرفتار سیلاب شدند و جریان شدید آب دست‌کم ۹ خودرو را طعمه خود کرد.

در این سیل علاوه بر خسارت به زیرساخت‌ها و برخی واحدهای تجاری حاشیه جاده، ۱۶ نفر مصدوم شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha