۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 85509432
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل صمت: ۱۳ واحد صنعتی راکد البرز به چرخه تولید بازگشتند

کرج - ایرنا - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز اعلام کرد: با اهتمام دولت سیزدهم امسال ۱۳ واحد تولیدی و صنعتی راکد با اشتغالزایی ۳۱۳ نفر در این استان به چرخه تولید بازگشتند.

"محمد انصاری" روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون با احیا و توسعه ۲۶۱ واحد تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال این استان ، ظرفیت اشتغال برای ۳۷ هزار نفر فراهم شده است.

وی بیان کرد: سال گذشته استان البرز به لحاظ بازفعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد رتبه نخست کشور و در بخش جذب سرمایه و توسعه دانش بنیان ها رتبه سوم را به دست آورد.

انصاری گفت: براساس بررسی آمار گمرکات کشور، سال گذشته یک میلیارد و۸۰ میلیون دلار کالای تولیدی صنایع استان به خارج از کشور صادر شد که حدود حدود ۲ میلیارد دلار صادرات هدفگذاری شده است.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت البرز افزود: ۴۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات طی سال گذشته برای احیا و توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی در اختیار صاحبان صنایع استان قرار گرفت.

انصاری گفت: تا قبل از فعالیت دولت سیزدهم ۱۲۰ واحد صنعتی استان در تملک بانک های عامل بودند که تاکنون بیش از ۵۰ واحد آنها از تملک بانکها خارج شده است.

وی درخصوص وضعیت معادن استان البرز بیان کرد: ۱۰۷ معدن به رغم محدودیت های زیست محیطی تاکنون در این استان پروانه بهره برداری دریافت کرده اند؛ از مجموع پروانه های صادر شده ۷۵ معدن فعال است و عمده تولیدات معدنی استان در حوزه مصالح ساختمانی است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: سرمایه‌گذاری انجام شده برای توسعه معادن البرز افزون بر سه هزارو۱۳۰ میلیارد ریال است که امکان اشتغالزایی مستقیم برای حدود۷۸۰ نفر را فراهم کرده است.

استان البرز سه هزارو۷۶۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha