۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 85509403
T T
۱۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۶۰ میلیارد ریال خسارت تگرگ روی دست کشاورزان فاروج خراسان‌شمالی

بجنورد-ایرنا- سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فاروج خراسان شمالی گفت: تگرگ عصر پنج شنبه گذشته ۲۵۹ میلیارد ریال به ۴۱۹ هکتار بخش کشاورزی این شهرستان خسارت زد.

ابراهیم شمشیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: خسارت وارد شده به اراضی زراعی و باغی واقع در روستاهای مایوان و خیرآباد گزارش شده است.

وی افزود: بیشترین خسارت به محصول انگور با مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال و سایر محصولات گردو، گندم و جو ۵۹ میلیارد ریال برآورد شده است.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فاروج خراسان شمالی اضافه کرد: توصیه می شود کشاورزان هر چه سریع تر نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کرده تا در صورت وقوع چنین حوادثی بیمه بخشی از غرامت ها را پرداخت کند.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فاروج ادامه داد: بیمه گذار میزان خسارت را پس از وقوع حادثه به اطلاع بیمه گر و نمایندگان قانونی برساند و صندوق بیمه نیز کارشناسان ارزیاب خسارت را به محل اعزام و بسته به نوع محصول اقدام به تهیه مستندات می کند و با اخذ مجوز نهایی به پرونده های خسارت رسیدگی و آماده پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا، اراضی زراعی و باغی آبی شهرستان فاروج ۱۷ هزار و ۸۰۹ هکتار و اراضی دیم آن ۲۰ هزار و ۲۷۵ هکتار است.

براساس آمارهای موجود سالانه ۱۳۲ هزار و ۲۴۴ تن محصولات کشاورزی و ۶۵ هزار و ۴۷۴ تن نیز محصولات باغی در شهرستان فاروج تولید می شود که این میزان هر ساله به تناسب شرایط جوی، بارندگی ها دچار کاهش یا افزایش می شود.

شهرستان فاروج ۱۸.۹ درصد از۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی استان خراسان شمالی را به خود اختصاص داده است.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری فاروج در ۹۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha