توسعه و اصلاح شبکه برق روستایی سیستان و بلوچستان برگ زرینی در کارنامه دولت سیزدهم است

زاهدان - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق یک‌هزار و ۸۱۵ روستای این استان در دولت سیزدهم انجام و برگ زرینی دیگر در کارنامه رییس جمهور شهید به ثبت رسید.

محمد رئیسی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به توسعه و اصلاح شبکه برق بویژه در حوزه روستایی در دولت سیزدهم، بیان کرد: اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها، چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: در این مدت کار برق‌رسانی به ۴۱ روستای سیستان و بلوچستان با اعتبار ۸۲۰ میلیارد ریال انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ادامه داد: رسالت این شرکت تامین برق مطمئن و پایدار مردم این منطقه است که در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

وی در بخش برقرسانی روستایی، خاطر نشان کرد: شرایط برقرسانی به ۳۵ روستای سیستان و بلوچستان انجام شده که به تناوب برقرسانی به این مناطق انجام می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه حدود ۹۹ درصد روستاهای سیستان و بلوچستان از برق مطمئن و پایدار بهره‌مند هستند، افزود: قبل از انقلاب تنها ۳۳ روستای استان از برق مطمئن و پایدار بهره‌مند بودند که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این عدد در حال حاضر پنج هزار و ۷۳۸ روستا است.

وی تاکید کرد: ۲۰ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۷۲ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۱۱ هزار دستگاه ترانسفورماتور از جمله حجم شبکه توزیع برق سیستان و بلوچستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha