جزئیات سفر پزشکیان به قم/ از افتتاح ستاد انتخاباتی تا دیدار با مراجع

تهران- ایرنا - ستاد مرکزی انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان قم با حضور این نامزد انتخابات ریاست جمهوری به صورت رسمی فعالیت‌ خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، در جریان سفر مسعود پزشکیان به قم ستاد مرکزی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی امروز پس از ورود به استان قم و پس از استقبال شماری از علاقه‌مندان و چهره‌های سیاسی و فرهنگی، به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه«س» مشرف شد و بر سر مزار علما و مراجع مدفون در این مکان مقدس حضور یافت.

جزئیات سفر پرشکیان به قم/ از افتتاح ستاد انتخاباتی تا دیدار با مراجع + به روز رسانی

دیدار با آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید و حجت الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان حضرت امام(ره) از برنامه‌های پزشکیان در قم است.

مسعود پزشکیان یکی از ۶ نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری است.


پزشکیان: با اجرای برنامه‌های بالا دستی می‌توان از فقر عبور کرد


وی پس از زیارت حرم حضرت معصومه(س) در جمع خبرنگاران درباره هدفش از حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت: فکر می‌کنم با اجرای دقیق برنامه‌های بالادستی کشور، می‌توان فشار فقر را از خانوارهای ایرانی برداشت.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره افزایش محبوبیت خود در نظرسنجی‌ها هم گفت: من از لطف مردم شگفت‌زده هستم. هیچ امتیازی نسبت به مردم ندارم و از دل همین جامعه برآمده‌ام اما مطمئن هستم با اجماع، وحدت و هم‌دلی می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم.

پزشکیان با آیت الله کریمی جهرمی دیدار کرد

در ادامه پزشکیان با حضور در بیت آیت الله کریمی جهرمی با ایشان دیدار و گفت و گو کرد.

جزئیات سفر پرشکیان به قم/ از افتتاح ستاد انتخاباتی تا دیدار با مراجع + به روز رسانی

پزشکیان: برای افزایش مشارکت مردم پا به میدان گذاشته‌ام

در ادامه مسعود پزشکیان روز شنبه در آیین افتتاح ستاد مرکزی خود در قم با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، بیان کرد: وضعیتی که امروز در کشور ما وجود دارد آن چیزی که نیست که خداوند، اسلام و امام راحل به دنبال آن بودند. انقلاب اسلامی به دنبال این بود که مردم را به عزت برساند و از فقر، جهل، رشوه و خیانت رها کند، آیا امروز در این امور موفق بوده ایم.

وی با بیان اینکه من خود را بالاتر از هیچکس نمی دانم و از صحبت در میان شما احساس شرم دارم، گفت: اگر توانستیم مشکلات مردم در این حوزه ها را برطرف کنیم یعنی در راه درست حرکت می کنیم و اگر نه از مسیر خارج شدیم.

پزشکیان عنوان کرد: علت نارضایتی بسیاری از مردم عملکرد و اخلاق ماست و اگر اخلاق خود را درست کنیم مردم ما را پذیرا می‌شوند. ما همه ایرانی هستیم و برای پیشرفت کشور در مرحله اول باید مشکلات داخلی را حل کنیم، ما به جای دشمنی باید با یکدیگر برادری کنیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: باید کشوری را بسازیم که در آن به علما، نخبگان، دانشمندان و دانشجویان احترام گذاشته شود به جای برخوردهای دیگر.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر امروز آمده ام برای افزایش مشارکت مردم در این رویداد پا به میدان گذاشته‌ام، اگر مشارکت مردم کم‌ شود طمع دشمنان بر این خاک و سرزمین بیشتر می‌شود. از نظر من بیشتر دعواهای سیاسی بخاطر دنیاست وگرنه کار برای خدا که دعوا ندارد.

وی بیان کرد: من نمی‌گویم به من رای بدهید بلکه پای صندوق رای بیایید و در عمل کارآمدی دین و افراد شایسته را نشان دهید.

پزشکیان با آیت الله جوادی آملی دیدار کرد

پزشکیان در ادامه سفر به قم با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار پزشکیان با آیت‌الله کریمی‌جهرمی

مسعود پزشکیان در ادامه سفر خود به قم با آیت‌الله کریمی‌جهرمی از مراجع تقلید قم، دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله کریمی‌جهرمی در این دیدار با ابراز خوشوقتی از دیدار با پزشکیان، موفقیت او در عرصه انتخابات را از خداوند مسالت کرد.

وی هم‌چنین از همسر مرحوم دکتر پزشکیان تجلیل و برای آن مرحوم غفران الهی مسالت کرد.

آیت‌الله کریمی‌جهرمی کار برای رضای خداوند را اصل دانست و گفت: اگر خداوند را یاری کنید، خداوند هم شما را نصرت می‌دهد و اگر لغزشی در قدم شما باشد، جلوی آن را می‌گیرد.

 آیت‌الله کریمی‌جهرمی رهاندن حیرت‌زده‌ای از حیرت را یکی از بزرگ‌ترین عبادات خواند و گفت: امروز جوانان ما دچار حیرت شده‌اند و برای ازدواج، معیشت و کار آبرومند خود حیران هستند.

وی ادامه داد: جوانان دچار حیرانی روح هستند و نسل حیرت زده از لحاظ اخلاقی دچار مشکل شده است.

آیت‌الله کریمی‌جهرمی به حیرت زدگی اقتصادی جوانان اشاره کرد و گفت: عزیزانی که در مصدر امور قرار می گیرند، باید برای حیرانی جوانان و بلکه همه ملت فکر اساسی کنند.

دیدار پزشکیان با آیت‌الله یثربی

مسعود پزشکیان در سفر به قم با آیت‌الله یثربی، عالم برجسته و مرجع تقلید، دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله یثربی با ابراز خرسندی از دیدار با پزشکیان گفت: ان شاالله مشارکت در انتخابات پیش‌رو از ۶٠ درصد فراتر رود.

وی به شهید شدن بهترین جوانان این کشور برای دفاع از آب و خاک و ناموس وطن اشاره کرد و ادامه داد: ان شاالله با حضور شما در این رقابت‌ها، مردم به آینده امیدوار شوند. 

آیت‌الله یثربی گفت: نباید بگذاریم این مردم که زحمات زیادی برای انقلاب و حفظ نظام کشیدند، آزرده خاطر و دل‌زده باشند.

پزشکیان: من بدون حزب و گروه به میدان آمده‌ام

در حاشیه دیدار مسعود پزشکیان با آیت‌الله یثربی، برخی از حضار و به ویژه چند نفر از طلاب، از فعالیت‌های تبلیغاتی ستاد پزشکیان انتقاد کردند.

پزشکیان در پاسخ به این نقد، گفت: من بدون حزب و گروه به میدان آمده‌ام و امیدم به مردم است.

وی اظهار داشت: ستاد من از هر کسی که علاقه، ایده و توان کمک دارد استقبال می‌کند. شما (منتقدان) هم بیایید و گوشه‌ای از کار را بگیرید.

دیدار پزشکیان با آیت‌الله بیات‌زنجانی

پزشکیان در چهارمین دیدار خود با علمای قم، به دیدار آیت‌الله اسدالله بیات‌زنجانی رفت.

آیت‌الله بیات‌زنجانی استقبال مردم از پزشکیان را لطف خدا خواند و گفت: ما مردم ایران را نمی‌شناسیم؛ ایرانیان اهل علم‌اند، اهل فضل‌اند، اهل فقه اند، اهل هنرمند و وفادارند، ما این مردم را نمی‌شناسیم.

این مرجع تقلید در ادامه، به خصوصیات پزشکیان اشاره کرد و گفت: اول این‌که صادق هستید و مردم از شما بی‌صداقتی ندیده‌اند. دوم پاک‌دست هستید و ما شما را به تدین می‌شناسیم. 

ایشان با تقدیر از تخصص‌گرایی پزشکیان، گفت: در نظر من تخصص از تدین بالاتر است. این‌که گفتید از کارشناسان استفاده می‌کنید، ما را بیشتر به شما امیدوار کرد. روی این حرف بایستید.

آیت‌الله بیات‌زنجانی یکی از مهم‌ترین کارهای کشور را اجرای کامل قانون اساسی دانست و افزود: من نمی‌گویم قانون اساسی قرآن خداست، نمی‌گویم هیچ ایرادی ندارد اما باید قانون اساسی را احیا کنیم. معتقدم اجرای کامل همین قانون اساسی بسیاری از مشکلات کشور را حل می‌کند.

حضور پزشکیان در جمع اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم

برخی اعضای مجمع ضمن اعلام حمایت خود از پزشکیان موارد مورد نظر خود برای انجام رقابت انتخاباتی در انتخابات پیش رو را به پزشکیان متذکر شدند.

پزشکیان نیز در این دیدار موارد مطرح شده از سوی برخی اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه را یادداشت کرد تا مورد بررسی قرار دهد.

پزشکیان: ۴ قانون اگر پیاده شود، ریشه فساد در این کشور می‌خشکد

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوریدر جمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم گفت: در دنیای امروز نمی‌شود میلیاردها تومان پول جابه‌جا کرد، زمین‌خواری کرد یا قاچاق کرد. اگر این اتفاق می‌افتد یا بلد نیستیم یا نمی‌خواهیم جلوی فساد را بگیریم.

پزشکیان اضافه کرد: او به تجربه خود به عنوان نایب‌رئیس مجلس دهم اشاره کرد و افزود: فکر می‌کردم باید قانون بنویسیم که با فساد مبارزه کنیم اما دیدم به اندازه کافی قانون داریم، اراده مبارزه با فساد نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش، حمایت مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از خود را مغتنم خواند و گفت: اگر مردم اعتماد کردند، آن‌چه از علم و تجربه در اختیار دارم به کار می‌گیرم تا گرهی از گره‌های زندگی‌شان را باز کنم.

دیدار پزشکیان با حجت الاسلام سیدحسن خمینی 

پزشکیان در ادامه برنامه های خود به دیدار آیت‌الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هدف خود از حضور در انتخابات ریاست جمهوری را  «اصلاح» بر مبنای اصول «حق و عدالت» عنوان کرد و گفت: من نمی‌بینم در دعواهای ما در دولت و مجلس، خدمت به مردم اصل باشد.

او ادامه داد: آن‌چه امام و شهدا برای ما به یادگار گذاشتند، تلاش برای حل مسائل مردم بود اما ما به بی‌راهه رفتیم.

سیدحسن خمینی نیز مساله اول کشور را مساله اقتصادی و معیشت خانوار و مشکلات اجتماعی پیامد آن عنوان کرد و افزود: بسیاری از این مشکلات هم ریشه در سیاست داخلی و سیاست خارجی دارد.

نوه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ادامه داد: جز یک انتخابات پرشور با حضور اقشار گوناگون مردم، نمی‌توانیم در مذاکره با طرف‌های خارجی امتیازی بگیریم.

حجت الاسلام خمینی مهم‌ترین شرط برای عبور از مشکلات را تشکیل یک دولت مقتدر با پشتوانه قوی مردمی دانست و گفت: در دهه ۶۰ توان کارشناسی کشور به مراتب کمتر از اکنون بود اما مشکلات را بهتر حل می‌کردیم چون به تعبیر امام  «همه با هم» بودیم.

سیدحسن خمینی در پایان این دیدار پزشکیان را به ضیافت ناهار برد.

پس از سخنان کوتاه پزشکیان و سیدحسن خمینی در دیداری که ساعتی پیش صورت گرفت، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی، میهمانان خود را به ضیافت ناهار دعوت کرد.

به گزارش ایرنا، «سعید جلیلی»، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، «محمد باقر قالیباف»، «علیرضا زاکانی»، «مصطفی پورمحمدی» و «مسعود پزشکیان» داوطلبان تایید صلاحیت شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha