چهار هزار و ۷۸۷ طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی آذربایجان‌شرقی اجرا شد

تبریز- ایرنا- مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: در سه سال گذشته چهار هزار و ۷۸۷ عنوان طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی این استان در قالب طرح های مصوب تسهیلات حمایت از توسعه اجرا شد.

محمد اسکندری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، میزان تسهیلات پرداختی برای طرح های یاد شده را ۶ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: این تعداد طرح بیشتر در مناطق کم برخوردار آذربایجان شرقی اجرا شده که میزان اشتغالزایی آنها ۹ هزار و ۸۲۸ نفر است.

وی اظهار کرد: علاوه بر طرح های فوق، در قالب تسهیلات قرض الحسنه روستایی و از محل جز سه بند"و" تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز حدود ۳۰۷ میلیارد ریال برای متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

اسکندری میزان اشتغالزایی طرح های مربوط به تسهیلات قرض الحسنه در روستاهای آذربایجان شرقی را یکهزار و ۴۶۰ نفر اعلام کرد.

وی تسهیلات اعطایی مربوط به تفاهم نامه منعقده بین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با پست بانک از محل طرح های درآمدزایی دهیاری های استان را از دیگر اقدامات مهم دولت در سه سال گذشته در حوزه محرومیت زدایی در مناطق روستایی بیان کرد که در این زمینه تعداد ۱۱۱ طرح تصویب و اجرایی شد.

اسکندری ادامه داد: در این راستا تسهیلاتی به میزان ۲ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال پرداخت شد که میزان اشتغالزایی آنها ۲۴۰ نفر بود.

وی با اشاره به اینکه در قالب تسهیلات قرض الحسنه روستایی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال گذشته نیز برای تعداد ۴۲۰ عنوان طرح اشتغالزایی در آذربایجان شرقی کمک های خوبی به روستائیان شده است، افزود: میزان این کمک ها ۶۵۰ میلیارد ریال است.

اسکندری میزان اشتغالزایی طرح های یاد شده را ۴۸۵ نفر اعلام کرد.

ایجاد ۱۰۹ خانه ورزش روستایی با اعتبار ۱۹ هزار و ۱۵۰ میلیون ریال را از دیگر اقدامات مهم دولت سیزدهم در زمینه نشاط بخشی به جوامع روستایی آذربایجان شرقی است

وی ایجاد ۱۰۹ خانه ورزش روستایی با اعتبار ۱۹ هزار و ۱۵۰ میلیون ریال را از دیگر اقدامات مهم دولت سیزدهم در زمینه نشاط بخشی به جوامع روستایی آذربایجان شرقی بیان و اضافه کرد: در این زمینه نیز در سه سال گذشته ۵۴ هزار و ۵۰۰ نفر از روستائیان استان از خانه های ورزش بهره مند شدند.

اسکندری ادامه داد: ساخت، تجهیز و نوسازی سالن یا زمین های ورزشی نیز در سه سال گذشته روندی افزایشی داشت به گونه ای که در این مدت تعداد ۳۵ مورد سالن و زمین ورزشی روستایی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی ساخته و بهسازی شد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی میزان سرمایه گذاری در این رابطه را حدود هشت هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی تعداد روستائیان بهره مند از سالن های ورزشی را ۷۲ هزار و ۵۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: تلاش برای زدودن چهره محرومیت از روستاها یکی از سیاست های کلان دولت سیزدهم است که در این زمینه گام های بسیار مهم و ارزنده ای برداشته می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha