معاون استاندار یزد: هیات‌های مذهبی برای تقویت اعتقادات مردم تلاش کنند

یزد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: هیات‌های مذهبی در راستای تقویت اعتقادات مردم تلاش کنند که رسالتی مهم و همیشگی است .

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری یزد، " علی‌اکبر عزیزی " در همایش خادمان هیات‌های مذهبی یزد افزود: هیات‌های مذهبی باید فکر و فضای روحی آحاد مردم و نسل جوان را در مدار عشق به حضرت امام حسین (ع) قرار داده و تقویت کنند.

وی ادامه داد: در زمان رضا شاه قلدر، روضه‌خوانی به‌صورت زیرزمینی و مخفیانه انجام می‌شد اما امروز فضای حاکمیتی کشور به گونه‌ای است که به‌ راحتی و با مشارکت مردم می‌توان برنامه‌های مختلفی را برای اهل‌بیت (ع) اجرا کرد که باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

این مسئول با بیان اینکه مسئولان هیات، خدمتگذار مردم هستند تصریح کرد: درست است که هیات‌ها در زمینه‌های مختلف همچون تامین بسته معیشتی و سایر موارد به مردم کمک می‌کنند اما خدمت بزرگی که هیات‌ها به مردم دارند در راستای دین و معنویت است.

عزیزی با بیان اینکه مداحان، مسئول یکی از مهم‌ترین مراکز مردمی هستند که وصل به اهل‌بیت (ع) است تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌ها در کشور بر عهده جامعه مداحان است و باید رسالت دینی و الهی خود را بیش از قبل انجام دهند.

معاون استاندار یزد: هیات‌های مذهبی برای تقویت اعتقادات مردم تلاش کنند

وی با تاکید بر اینکه در راستای تبیین نهضت عاشورا مداحان و شاعران هیات‌ها وظیفه سنگینی بر دوش دارند گفت: شروع‌کننده این مسئولیت بزرگ که امروز بر دوش مداحان و شاعران و روسای هیات‌ها است، حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) بودند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تاکید کرد: مداحان، شاعران، روضه‌خوان‌ها در هیات‌ها باید بدانند پا جای پای چه کسانی گذاشته‌اند تا بر اهمیت این مسئولیت خطیر آگاه و بدانند که چه نعمت بزرگی نصیبشان شده است.

عزیزی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ عاشورا با این محور پیش برود که دین و سیاست جدای از هم نیستند گفت: امام حسین (ع) برای روشنگری به کربلا رفت و برای قیام به پا خواست و آیا این چیزی غیر از سیاست است؟ پیوند عاشورا و سیاست جدا شدنی نیست.

استان یزد بیش از ۲ هزار هیات مذهبی دارد.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha