نخستین خط ۲ کشتارگاه طیور چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین خط ۲ کشتارگاه طیور استان در مجتمع تولیدی صنعتی سفید بال شمس آباد تکمیل و بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین برزگر شامگاه جمعه در آیین بهره‌برداری از نخستین خط ۲ کشتارگاهی طیور چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این طرح با مشارکت بانک کشاورزی از سال گذشته آغاز شد و راه‌اندازی این طرح برای تولید، صادرات و بسته‌بندی کیفی‌تر مرغ با ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا شد که از این مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و ۴۰۰ میلیارد ریال از محل آورده متقاضی تأمین و هزینه شده است.

برزگر تصریح کرد: نخستین خط ۲ کشتارگاهی طیور چهارمحال و بختیاری پنج هزار مترمربع زیربنا دارد که علاوه بر ایجاد خط ۲ کشتارگاهی، سردخانه ۷۰۰ تنی زیر صفر نیز برای انجماد مرغ و ذخیره‌سازی مرغ منجمد راه‌اندازی و ظرفیت نسبت به گذشته هفت برابر شد.

برزگر اظهار داشت: امروز برای تبدیل از وارد کننده به صادرکنندگان مرغ ظرفیت‌های کشتارگاهی، ذخیره‌سازی، سردخانه‌ها و پیش‌سردها در چهارمحال و بختیاری آماده بهره‌برداری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: یکی از سیاست‌های مهم در افزایش کیفیت مرغ و آماده‌سازی کشتارگاه‌ها برای صادرات محقق شد.

نخستین خط ۲ کشتارگاهی طیور چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شد

محمدکاظم منزوی تاکید کرد: نخستین واحد کشتارگاهی چهارمحال و بختیاری به خط پیشرفته کشتار مجهز شد و آمادگی دارد مرغ را با کیفیت مطلوب به متقاضیان عرضه کند.

وی افزود: سیاست جهاد کشاورزی از واردات مرغ به صادرات تغییر کرده است که در آینده نزدیک مازاد تولید داریم و امیدواریم بتوانیم با این خط قسمتی از تعهد صادرات مرغ را انجام دهیم.

به گزارش ایرنا، در چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۸۷ طرح بخش کشاورزی با چهار هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی هفت هزار و ۲۹۱ نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

از این تعداد ۸۲ طرح افتتاحی شامل ۵۲ طرح آب و خاک، ۱۶ طرح تولیدات گیاهی، هشت طرح تولیدات دامی، چهار طرح‌ شیلات و آبزیان و ۲ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی است و پنج طرح جدید نیز کلنگ‌زنی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha