۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 877
کد خبر: 85508979
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

سیل و تگرگ به ۱۶ روستای مشگین شهر خسارت زد

۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۴۰
کد خبر: 85508979
سیل و تگرگ به ۱۶ روستای مشگین شهر خسارت زد

اردبیل_ایرنا_فرماندار مشگین شهر از خسارت ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی سیلاب و تگرگ به مزارع و باغات ۱۶ روستای مشگین شهر در سه بخش این شهرستان خبر داد.

شهرام محمدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: به دنبال جاری شدن سیل بر اثر بارش شدید باران و تگرگ، باغات و مزارع روستاهای سه بخش مشگین شرقی، مرکزی و مرادلو دچار خسارت های سنگین شدند.

وی با بیان اینکه اندازه تگرگ و حجم بالای سیلاب عامل اصلی خسارت به بخش کشاورزی شهرستان مشگین شهر بوده است، ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی و مدیریت بحران در حال ارزیابی دقیق حجم خسارت ها هستند که بعد از جمع بندی اعلام خواهد شد.

محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه باغداران و کشاورزان امسال علاوه بر هزینه های کاشت، مرحله داشت را هم طی کرده و هزینه های زیادی صرف کرده بودند، به همین دلیل میزان خسارت در مقایسه به سرمازدگی و سیل سال گذشته بسیار بیشتر بوده است.

سیل و تگرگ به۱۶ روستای مشگین شهر خسارت زد

فرماندار مشگین شهر ادامه داد: سیلاب شب گذشته همچنین حجم بسیار زیادی رسوب در حوضچه های آبگیر خیاوچای و نهرخاتون ایجاد کرد که بر اثر آن آب یکی از محلات مشگین شهر قطع شد که با تلاش کارکنان شرکت آب و فاضلاب برطرف شد.

وی افزود: همچنین در مسیر نهرخاتون آب یکی از روستاها قطع شده بود که طی ساعات پیش رو وصل خواهد شد.

فرماندار مشگین شهر یادآور شد: وقوع سیلاب و شکسته شدن منبع آب در بالادست شهر لاهرود باعث قطعی آب لاهرود شده بود که جریان آب این شهر هم برقرار شده است.

محمدی ادامه داد: شب گذشته سه دستگاه خودرو در مسیر سه راهی ویجینی شهرستان اهر و منطقه شیران مشگین شهر در گل و لای و سیلاب گرفتار شده بودند که خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم.

وی ادامه داد: ۲ دستگاه از گل و لای بیرون کشیده شدند و خودرو سوم هم با استفاده از یک دستگاه جرثقیل در حال خارج سازی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha