نماز جمعه پناهگاه و ملجا اقشار جامعه است

ورامین- ایرنا- رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران گفت: نمازجمعه پناهگاه و ملجا تمام اقشار جامعه است.

حجت الاسلام محمدجواد فتاحی، در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته ورامین ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام باقر (ع) اظهار کرد: نماز جمعه مهمترین اجتماع مسلمین در دنیا و یک اجتماع هفتگی مستمر و بر اساس ایمان و تقوا است، کسی که نماز جمعه را به عنوان یک سازمان خدا نهاد مجدد احیا کرد امام بزرگوار بود و یکی از دستاوردهای انقلاب ما همین نمازهای جمعه است.

نماز جمعه پناهگاه و ملجا اقشار جامعه است

فتاحی با بیان اینکه جمع ما در نمازهای جمعه سبب افزایش انگیزه دوستان و هراس دشمنان می‌شود گفت: این جمع باید جز بهترین برنامه‌ها حفظ شود.

وی با بیان اینکه نمازجمعه میعادگاه عاشقان و ملجا و پناهگاه مسجدی‌ها و هیأتی ها، هنرمندان، کسبه ،ورزشکاران و تمام اقشار است افزود: باید تلاش زیادی کنیم که نماز جمعه ما نماز جمعه تراز انقلاب اسلامی باشد، چرا که همه ما نسبت به نماز جمعه وظیفه داریم، این وظیفه از بنده حقیر در ۳۸ پایگاه نماز جمعه استان تهران تا یکایک شما بزرگواران و رسانه‌ها است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران با تاکید بر اینکه باید قدر نماز جمعه را بدانیم عنوان کرد: بهترین فرصت برای اجتماع ما نماز جمعه است ، ما باید در بهترین شرایط دین را عرضه کرده و مردم را به دینداری دعوت کنیم، بهترین شرایط دینداری و عرضه دین دوره اخیر است، باید قدردان باشیم، در زمانی علمای ما به زحمت یک مجلس دینی برگزار می‌کردند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی قدردان این مجالس مذهبی باشیم و بیش از این تلاش کنیم.

نماز جمعه پناهگاه و ملجا اقشار جامعه است

فتاحی خطاب به اعضای ستاد نماز جمعه و تمام مردم دغدغه مند ورامین بیان کرد: جزو اولین سیاست‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه رساندن مساجد ما به تراز انقلاب اسلامی است، هرچه این مهم رخ دهد، همان اتفاق در نمازهای جمعه نیز می‌افتد، چه زیبا است از هر مسجد گروهی دسته جمعی به همراه امام جمعه به نماز جمعه بیایند، لحظات نماز جمعه بهترین لحظات هفته ما است.

وی گفت: روز جمعه بهترین لباس را بپوشید و اعضا ستاد نماز جمعه و مؤمنین با تبسم و محبت مردم را به نماز جمعه دعوت کنند، اگر مشکلی وجود دارد، بیایید انتقاد کنید و راه حل پیشنهاد بدهید، برنامه شورای سیاستگذاری این است که بین الصلاتین برنامه‌ای نباشد و وقت مردم گرفته نشود و هر برنامه‌ای است قبل از خطبه‌ها و یا بعد از نماز عصر انجام شود. ذکر این نکته مهم است که بگوییم انصافاً غالب اعضای ستاد نماز جمعه، روزهای جمعه‌ خود را وقف نماز جمعه کرده اند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران استان تهران واقع شده و دارای ۲ بخش مرکزی و بخش جوادآباد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha