امام جمعه شیراز: رئیس جمهوری قوی برای اجرای منویات ملت انتخاب شود

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به در پیش بودن چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این انتخابات باید فردی قوی و دغدغه مند به عنوان رئیس جمهور برای اجرای منویات ملت انتخاب شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه های این هفته نماز جمعه شیراز افزود: امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد و نمی‌شود کشور را به دست کسی که فاقد توانایی لازم است سپرد.

وی ادامه داد: باید فرد آگاه‌تر انتخاب شود، کسی که نسبت به وظایف خود اعلم بوده و این توان را داشته باشد که برنامه‌های خود و هر برنامه‌ای که در جهت پیشبرد اهداف کشور و حل مشکلات مردم نوشته می‌شود را عملیاتی و اجرایی کند.

او اظهار کرد: رییس جمهور آینده کشور باید دغدغه اجرای برنامه داشته باشد، در برنامه هفتم توسعه اولین چیزی که مشخص شده بحث رشد اقتصادی هشت درصدی است که اگر محقق شود یکی از آثار آن این است که در کشور بیکار نداشته باشیم.

امام جمعه شیراز گفت: تک رقمی شدن نرخ تورم مورد دیگری است که در برنامه هفتم پیش بینی شده و علاوه بر این در این برنامه پیش بینی شده که سالانه یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود.

وی ادامه داد: در این بین مردم در ادامه انتخاب فرد اصلح به عنوان رییس جمهور، باید در مقابل وعده هایی که داده شده و اموری که رییس جمهور منتخب باید دنبال کند مطالبه گر باشند.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه برگزار خواهد شد و چنانچه این انتخابات به دور دوم کشیده شود، رای‌گیری مرحله دوم برای انتخاب رئیس دولت چهاردهم ۱۵ تیرماه انجام می‌شود.

امام جمعه شیراز: رئیس جمهور قوی برای اجرای منویات ملت انتخاب شود

حج امسال باید بیشتر رنگ و بوی برائت داشته باشد
امام جمعه شیراز، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به کشتار بیش از ۳۸ هزار فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی طی ماه‌های اخیر گفت: این کودکان، زنان و مردان بیگناه در حقیقت قربانی تکبر و غرور تعدادی صهیونیست هستند.

آیت الله دژکام افزود: تمام صهیویست هایی که در اسرائیل حضور دارند تعدادشان از ۶ میلیون نفر فرارتر نمی رود و این برای سران کشورهای اسلامی شرم آور است که این چند میلیون اینگونه مردم فلسطین را به خاک و خون کشیده و آواره کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha