در سفر یک روزه وزیر کشور به فارس چه گذشت؟/ تداوم خدمت‌رسانی شهید جمهور

شیراز-ایرنا- سفر یک روزه وزیر کشور به استان فارس در حالی پایان یافت که چندین پروژه مهم فارس مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در تمامی برنامه‌های این سفر بر نقش پررنگ شهید آیت‌الله ابراهیم رییسی در پیشبرد پروژه‌های عمرانی این استان تأکید شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استان فارس روز گذشته میزبان وزیر کشور بود؛ احمد وحیدی صبح روز پنجشنبه به منظور افتتاح و کلنگ زنی چندین طرح عمرانی وارد فرودگاه شیراز شد و در نخستین ساعات ورود به این کلانشهر در آیین افتتاح مخزن ۲هزار مترمکعبی آب بیدزرد حضور یافت؛ پروژه‌ای که اعلام شد با اجرای آن کمبود ذخیره و افت فشار آب آشامیدنی در شبکه روستای بیدزرد برطرف و مشکل بی آبی محله‌ای از این روستا به نام تنگ نظری که با تانکر آبرسانی می‌شد نیز رفع خواهد شد.

وزیر کشور در این مراسم موضوع آبرسانی و مساله آب در کشور را یک موضوع جدی دانست و با گرامیداشت یاد شهید آیت‌الله ابراهیم رییسی گفت: شهید رییسی به محض به عهده گرفتن مسئولیت در دولت سیزدهم با مشکل بزرگ عمومی آب و تنش آبی در کشور مواجه شد اما در طول ۳ سال گذشته بر همه آنها فائق آمد.

او همچنین استفاده از ظرفیت گروه جهادی را مهمترین ویژگی در ساخت پروژه مخزن بیدزرد دانست و گفت: بهره‌گیری از گروه‌های جهادی برای انجام پروژه‌ها کار ارزشمند و الگوی بسیار خوبی برای پیشبرد امور در بخش عمرانی است.

استاندار فارس هم اعلام کرد که مساله آب و حل تنش آبی تمام روستاهای استان به عنوان اولویت مهم مطرح است و با جدیت در دستور کار قرار دارد.

در سفر یک روزه وزیر کشور به فارس چه گذشت؟/ تداوم خدمت‌رسانی شهید جمهور

وزیر کشور همچنین در آیین افتتاحیه هشتمین اجلاس مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر و معاونین شهرسازی شهرداری‌های کلانشهرها و ۳۱ مرکز استان در شیراز شرکت کرد و در این مراسم هم ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای خدمت و آیت الله رئیسی و همراهانش، این شهید را الگوی جدیدی در حوزه مدیریت جهادی و مردم‌داری دانست و با اعتقاد به اینکه فضای روانی حاکم بر شهرها از ساختمان ها اثر می‌پذیرد از مدیران شهری سراسر کشور درخواست کرد که برای شهرسازی الگوهایی مبتنی بر جهان بینی، ایدئولوژی، اصالت و هویت ارایه دهند.

در سفر یک روزه وزیر کشور به فارس چه گذشت؟/ تداوم خدمت‌رسانی شهید جمهور

افتتاح چهار کیلومتر از بزرگراه شهید آیت الله رییسی و بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید امیرعبداللهیان از دیگر برنامه‌های وزیر در سفر به شیراز بود؛ پروژه‌هایی که تنها ۲۵ روز پس از شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش در حادثه سقوط بالگرد در آذربایجان شرقی در شیراز به بهره‌برداری رسیدند.

طبق اعلام متولیان امر بزرگراه شهید رئیسی به طول چهار کیلومتر و عرض ۵۵ متر بااعتبار ۲۲ هزار میلیارد ریال حدفاصل بزرگراه حسینی الهاشمی تا تقاطع آفرینش احداث‌ شده که‌ از جمله اهداف احداث این بزرگراه می‌توان به ایجاد محور کمکی بولوار دکتر حسابی به‌منظور روان‌سازی ترافیک در این محور، اتصال غیرهمسطح بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی به کمربندی و افزایش ایمنی تردد شهرک‌های مجاور کمربندی اشاره کرد.

تقاطع غیرهمسطح شهید امیر عبداللهیان نیز یک تقاطع غیرهمسطح شبدری واقع در تقاطع بزرگراه حسینی الهاشمی و آیت‌الله رئیسی است و بااعتبار چهار هزار میلیارد ریال احداث‌ شده است.

عملیات اجرایی ساخت این پروژه‌ها در نهایت با ۲۶ هزار میلیارد ریال اعتبار به پایان رسید و بر اساس مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر شیراز بزرگراه ۵۵ متری جنوب شهرک حافظ به نام بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی و تقاطع غیرهمسطح آن به نام شهید امیر عبداللهیان نام‌گذاری شد.

استاندار فارس در این مراسم اعلام کرد تکمیل بسیاری از پروژه‌های عمرانی؛ درمانی و راهسازی فارس تا پایان دوره چهار ساله دولت سیزدهم برنامه ریزی شده بود، اما اکنون مقرر شده با شتاب بخشی به عملیات اجرایی، بسیاری از این پروژه‌ها تا چهار یا شش ماه آینده بهره‌برداری شود.

به گفته محمد هادی ایمانیه اعتبار موردنیاز طرح‌هایی که در سفر استانی وزیر کشور و با حضور او کلنگ زنی شد از هم اکنون تأمین شده است.

در سفر یک روزه وزیر کشور به فارس چه گذشت؟/ تداوم خدمت‌رسانی شهید جمهور

پس از پایان یافتن این مراسم، وزیر کشور با همراهی استاندار فارس از شرکت بونیز خودرو تولید و مونتاژ کننده کامیونت و کشنده در دوکوهک شیراز بازدید کرد؛ شرکتی که با میزان سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار میلیارد ریال، ظرفیت تولید ۱۳ هزار دستگاه در سال برای تعداد ۶۵ نفر در سال اول اشتغالزایی کرده و قرار است با تکمیل این مجموعه ظرفیت نهایی آن به ۵۰۰ نفر اشتغال برسد.

وزیر کشور همچنین در چندین جلسه فرهنگی و اجتماعی کارگروهی استانداری فارس شرکت کرد؛ او با حضور در بیست و ششمین مرحله از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز ضمن یادآوری خدمات شهید آیت‌الله رییسی گفت: رئیس‌جمهور شهید نشان داد که روحانیت در تمام حوزه‌ها به ویژه خدمت رسانی به مردم همواره در صحنه هستند.

وزیر کشور از اجرای پنج هزار و ۴۰۰ پروژه شهری در شیراز خبر داد و این اقدام را نشان بالندگی و غرور ملی دانست.

در ساعات پایانی حضور وزیر کشور در شهر شیراز کلنگ‌زنی فاز یک پروژه ملی احیای زندیه واقع در میدان شهدا در بافت فرهنگی و تاریخی شیراز انجام شد.

در سفر یک روزه وزیر کشور به فارس چه گذشت؟/ تداوم خدمت‌رسانی شهید جمهور

این پروژه که بیش از سه دهه مراحل طراحی و تصویب اجرای آن دنبال شده در نهایت در دولت سیزدهم تصویب شد؛ آنچه که در پروژه های مجموعه زندیه در حال حاضر در دست اجرا است، بیش از هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی بوده که این پروژه ها شامل ساماندهی سراهای گمرک، معابر هجرت، ناصر خسرو و ۲۲ بهمن است، این مجموعه قرار است تبدیل به یک فضای پیاده راه شود

به گفته متولیان امر برای اجرای فاز یک پروژه زندیه یک سال برنامه زمان بندی پیش بینی شده و فاز دوم این پروژه در محله موردستان اجرا می‌شود که تملکات آن در حال انجام است.

آنها این اقدامات را گامی بسیار مؤثر برای ثبت جهانی مجموعه زندیه توسط یونسکو می‌دانند.

بدین ترتیب سفر پر برنامه وزیر کشور به پایان رسید، سفری که چندین پروژه بزرگ در آن مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در تمامی برنامه‌های این سفر بر نقش پررنگ شهید آیت‌الله ابراهیم رییسی در پیشبرد پروژه‌های عمرانی این استان تأکید و یاد این شهید در راه خدمت گرامی داشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha