۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۵۱
کد خبر: 85508751
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروانه ساختمانی بافت فرسوده شهر قشم با ۱۰۰ درصد تخفیف صادر می‌شود

قشم - ایرنا- شهردار قشم از صدور پروانه ساختمانی برای ساکنان بافت‌های فرسوده این شهر با اعمال تخفیف ۱۰۰ درصدی تا پایان شهریور ۱۴۰۳ خبر داد.

میرداد میردادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ساکنان مناطق بافت‌های فرسوده شهر قشم که قصد ساخت و ساز و نوسازی منازل مسکونی خود را دارند می‌توانند از طرح تشویقی ۱۰۰ درصد تخفیف دریافت پروانه بافت فرسوده بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ پروانه بافت فرسوده برای ساخت واحدهای مسکونی در این شهر صادر شده است.

شهردار قشم توضیح داد: با توجه به استقبال قشموندان از این طرح تشویقی، حدود ۲۰ پرونده در نوبت دریافت پروانه بافت فرسوده در شهرداری هستند.

میردادی اضافه کرد: پروانه ساختمانی بافت‌های فرسوده در شهر قشم ۳۰ روزه صادر می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت دولت سیزدهم از حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده شهری، خاطرنشان کرد: تاکنون و برای نخستین بار در تاریخ ایجاد منطقه آزاد در این جزیره در بخش‌هایی از جمله صدور مجوز ساخت، دریافت قیر یارانه ای، اعطای ضوابط ویژه ایجاد پارکینگ، انباری و یک طبقه تراکم، تخفیف در ارایه پروانه ساخت اقداماتی خوبی در محلات هدف و مسکونی بافت فرسوده شهر قشم انجام شده است.

شهردار قشم با بیان اینکه طرح بازآفرینی شهری با هدف ارتقا کیفیت زندگی قشموندان در نظر گرفته شده است، افزود: رویکرد ما در حوزه باز آفرینی، حفظ هویت های محلی، بومی، ارزش های اجتماعی و سنتی مربوط به شهر قشم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری، اقدامی فرآیندی است و تنها به مباحث کالبدی و فیزیکی شهر محدود نمی‌شود بلکه در اجرای این مهم، باید نگاه همه جانبه‌ای به محلات مختلف و توسعه اقتصادی، زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی داشت، گفت: از ابتدای آغاز این طرح تاکنون برای تحقق این مهم ۱۲ جلسه نوسازی و بازآفرینی در بافت فرسوده شهر قشم با حضور تمامی دستگاه های متولی جزیره در این حوزه در شهرداری تشکیل شده است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha