۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۴۱
کد خبر: 85508745
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی قزوین هشدار زرد صادر کرد

۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۴۱
کد خبر: 85508745
هواشناسی قزوین هشدار زرد صادر کرد

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: وضعیت جوی ناپایداری که تا یکشنبه هفته بعد در سطح استان پیش بینی شده منجر به صدور هشدار سطح زرد از سوی این اداره کل شد.

مهدی آخوندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، وضعیت جوی استان تا ظهر یکشنبه هفته آینده با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، در پاره ای مناطق با افزایش ابر، احتمال وقوع رگبار، رعد و برق و وزش بادهای لحظه ای شدید پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما، ابرهای همرفتی تشکیل شده در این موقع از سال باعث افزایش بارش در برخی از نقاط می شود، لذا آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه و مسیل دور از انتظار نخواهد بود.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: اداره کل هواشناسی قزوین به شهروندان توصیه می کند که به دلیل افزایش ابرهای سیاه، طی روزهای آیند مراقب رعد و برق ها، به ویژه در فضاهای باز، اماکن و مراتع مرتفع باشند و از اتراق کردن در حاشیه و بستر رودخانه ها اجتناب کنند.

آخوندی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته آوج با ۱۲ و آبیک با ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۹ تا ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha