۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 85508722
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

عضو شورا : احداث تونل قطار شهری در محدوده کرج مرحله پایانی را می گذراند

کرج – ایرنا- عضو شورای اسلامی کلانشهر کرج با بیان اینکه طی سه سال گذشته اقدامات موثری برای متروی کرج انجام شده است ،اعلام کرد: احداث و آماده سازی تونل خط ۲ قطار شهری در محدوده این شهر مراحل پایانی خود را می گذراند.

"علیرضا رحیمی " روز جمعه در گفت وگو با خبر نگار ایرنا گفت: با اهتمام شورای ششم و شهرداری، قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۶.۵ کیلومتر اسفند ماه سال ۱۴۰۱ افتتاح و اکنون به صورت آزمایشی به شهروندان خدمات ارائه می دهد.

وی ادامه داد: قطعه دوم این خط به طول حدود ۹ کیلومتر خط رفت وبرگشت نیز امسال به بهره برداری می رسد.

رحیمی گفت : در مجموع ۱۵ کیلومتر از تونل خط ۲ قطار شهری در محدوده شهر کرج است که حفاری شده و اکنون در حال آماده سازی است.

عضو شورای شهر کرج بیان کرد: اکنون نیز خرید رام جدید قطار برای خط ۲ قطار شهری در دست اقدام است؛ قطعه ۲ قطار شهری کرج بین چهار راه طالقانی و میدان شهید سلطانی این شهر تا شهریورماه امسال تکمیل و افتتاح می شود.

عملیات احداث خط۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه بین کمالشهر در غرب کرج و شهرستان شهریار استان تهران در سال ۱۳۸۵ آغاز شد و قرار بود در چشم انداز پنج ساله بهره برداری شود اما موانع و مشکلات مختلف از جمله کمبود نقدینگی سبب شد تا این پروژه به صورت نیمه تمام به دولت سیزدهم و شورای ششم برسد.

کمبود راننده اتوبوس در کرج

رحیمی با بیان اینکه به تازگی ۱۲۳ دستگاه اتوبوس جدید برای کرج خریداری شده است،گفت: مهمترین مشکل ناوگان اتوبوسرانی این کلانشهر کمبود راننده است که در حال جذب نیروی انسانی در این بخش هستیم.

وی افزود: اکنون ناوگان اتوبوسرانی کرج ۳۶۰ راننده پایه یک کم دارد که باید به سرعت نسبت به جذب این افراد اقدام کرد.

عضو شورای شهرکرج بیان کرد: مدیریت شهری به تازگی ۷۰دستگاه خودروی "ون " برای محله های کم برخوردار خریداری کرده که در اختیار ساکنان این محله ها قرار می گیرد.

وی به وضعیت آسفالت معابر کرج اشاره کرد و گفت: امسال ۲ هزارو۵۰۰ میلیارد ریال برای آسفالت معابر کرج اختصاص یافته که بهسازی معابر درجه یک و ۲ شهری هدفگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha