سه هکتار از مزارع سرچاه اردل چهارمحال و بختیاری در آتش سوخت
عکس تزئینی است.

شهرکرد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی شهرستان اردل چهارمحال و بختیاری گفت: سه هکتار از مزارع جو روستای سرچاه این شهرستان در آتش سوخت.

وحید طهماسبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این آتش‌سوزی با کمک نیروهای آتش‌نشانی و مردم محلی خاموش شد.

وی خطای انسانی در روشن کردن آتش را عامل اصلی این آتش‌سوزی دانست و افزود: در صورت ادامه‌دار بودن آتش، ۱۵۰ هکتار از زمین‌های گندم و جو اطراف این زمین دچار آتش‌سوزی می‌شد.

طهماسبی تصریح کرد: میزان ریالی خسارت ناشی از آتش‌سوزی مزارع روستای سرچاه شهرستان اردل برآورد و سپس اعلام می‌شود.

فرماندار اردل نیز گفت: بخشی از مزارع کشاورزی روستای سرچاه که اختصاص به کشت جو و گندم داشته است به علت سهل‌انگاری و خطای انسانی طعمه حریق شد.

یعقوب شکوهی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: عصر پنجشنبه گزارشی مبنی بر وقوع آتش سوزی در مزارع کشاورزی روستای سرچاه بخش مرکزی شهرستان دریافت شد که تا اعزام ماشین آتش نشانی به منطقه مورد نظر ۱۷ کیلومتر مسافت بود.

وی ادامه داد: با این وجود پیش از رسیدن ماشین آتش‌نشانی به منطقه، اهالی روستا و کشاورزان خود اقدام به خاموش کردن آتش کردند و از تسریع آتش به دیگر مزارع جلوگیری شد.

فرماندار اردل تصریح کرد: با توجه به ضرورت موضوع و فصل برداشت محصول مقرر شد تا یک ماشین آتش‌نشانی در منطقه دیناران مستقر تا در صورت بروز حادثه احتمالی به کار گرفته شود.

شکوهی یادآور شد: در این حادثه به مزارع کشاورزی ۱۰ کشاورز خسارت وارد شد.

به گزارش ایرنا، اردل در ۷۵ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha