۲۵ خرداد ۱۴۰۳، ۳:۰۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 85508599
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان یک شهید و ۲۰ زخمی برجای گذاشت

تهران-ایرنا-حمله دقایق پیش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان یک شهید و ۲۰ زخمی برجای گذاشت

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های لبنانی، دهستان «جناتا» در جنوب لبنان بمباران شد و غیرنظامیان هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

پایگاه خبری «کالیبر» رژیم صهیونیستی در این باره تأیید کرد که یک ساختمان سه طبقه به طور کامل توسط نیروی هوایی این رژیم در منطقه جناتا در لبنان تخریب شده است.

این پایگاه خبری مدعی شد: به نظر می‌رسد که یک شخصیت برجسته حزب الله لبنان در این عملیات ترور شده باشد.

ساعتی پیش بود که حزب الله لبنان اعلام کرد که محل استقرار نظامیان صهیونیست را را وادی «یروون» با موشک هدایت شونده هدف قرار داده که در جریان این حمله نیز تعدادی که به عدد دقیق آنها اشاره نکرده، کشته و زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی نیز تأیید کرد که دو سرباز این رژیم در نتیجه شلیک موشک ضد زره که از لبنان به سوی منطقه «الجلیل الاعلی» شلیک شده، زخمی شدند.

پس از آن بار دیگر حزب الله اعلام کرد که محل تجمع نظامیان اسرائیلی را در «حرش دوویو» را هدف قرار دادیم که موشک های ما مستقیما به هدف برخورد کرده است.

خبرنگار الجزیره قطر نیز در این باره گزارش داد که دو موشک به سمت پایگاه «زیدین» اسرائیل در مزارع اشغالی شبعا در جنوب لبنان شلیک شده است.

به گزارش ایرنا، شامگاه پنجشنبه نیز حزب الله لبنان از حمله موشکی و پهپادی امروز خود به ۹ پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

حزب الله با اعلام این خبر، آن را واکنشی به ترور «طالب سمیع عبد الله» ملقب به «ابوطالب» از فرماندهان ارشد این جنبش دانست که شامگاه سه شنبه به همراه ۳ عضو دیگر این جنبش در حمله موشکی ارتش صهیونیستی به روستای جویا در جنوب لبنان به شهادت رسید.

حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای افزود:مقاومت اسلامی در حمله موشکی و پهپادی مشترک، با کاتیوشا و موشک های فلق ۶ پایگاه و مقر نظامیان ارتش صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی و بلندی های اشغالی جولان را هدف قرار داد.

مقاومت اسلامی لبنان ادامه داد:همزمان با این حملات، مبارزان نیروی هوایی حزب الله با گروهی از پهپادهای انتحاری به سه پایگاه دیگر ارتش صهیونیستی حمله کردند» که گفته می شود مقر اطلاعاتی مسئول عملیات های ترور رژیم صهیونیستی در یکی از این پایگاه ها قرار داشت.

همزمان ارتش صهیونیستی از شلیک نزدیک به ۴۰ راکت به سمت منطقه الجلیل و بلندی های اشغالی جولان خبر داد و مدعی مقابله سامانه های پدافندی این رژیم با برخی از این راکت ها و اصابت برخی دیگر از آنها به مناطق خالی از سکنه و بروز برخی آتش سوزی ها در شمال فلسطین اشغالی شد.

در همین راستا، «دیوید منسر» سخنگوی ارتش صهیونیستی در جریان کنفرانس مطبوعاتی امروز پنجشنبه مدعی شد، رژیم صهیونیستی «با قدرت به تمامی تجاوزات حزب الله پاسخ خواهد داد و با تلاش های دیپلماتیک و غیره، امنیت را به مرزهای شمالی باخواهد گرداند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha