آیت‌الله نوری همدانی خطاب به جلیلی: فداکاری‌های شما را فراموش نمی‌کنیم

قم- ایرنا- حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظلله العالی در دیدار با سعید جلیلی نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: شما عمر خود را صرف اسلام و ایران کرده‌اید و ما سوابق خدمتی شما را فراموش نمی‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله العالی)، عصر امروز پنجشنبه -۲۴ خرداد ۱۴۰۳- در دیدار با سعید جلیلی ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (علیه السلام)، با اشاره به سبقه انقلابی این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کردند: فداکاری و خدمت برای اسلام و ایران در سابقه شما موجود است. شما عمر خود را صرف اسلام و ایران کرده‌اید و ما سوابق خدمتی شما را فراموش نمی‌کنیم.

ایشان در ادامه با اشاره به کلام امیر المومنین (علیه السلام) خطاب به مالک اشتر در نامه 53 نهج البلاغه فرمودند: در کلام امام راحل بعد از قرآن، ما کتابی به جامعیت قرآن نداریم. حضرت امیرالمومنین مالک اشتر را به رفتار محبت آمیز با مردم توصیه کردند و فرمودند: «وأشعِرْ قَلبَکَ الرَّحمَةَ لِلرَّعِیَّةِ ، والمحبَّة لَهُم ، واللُّطفَ بهِم ، ولاتَکونَنَّ علَیهِم سَبُعا ضارِیا تَغتَنِمُ أکلَهُم ؛ فإنَّهُم صِنفانِ : إمّا أخٌ لَکَ فی الدِّینِ ، أو نَظیرٌ لَکَ فی الخَلقِ...» مردمی که تحت سیطره شما هستند دو صنف هستند؛ یا برادران دینی شما هستند و یا از کسانی که شما را پذیرفته‌اند، با آن دو به نیکی و انصاف رفتار کن.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به بخش دیگری از این نامه فرمودند: مردم ستون دین هستند و سپری در برابر دشمنان.

این مرجع عالیقدر افزودند: به مردم توجه کنید، مردم خیلی مهم هستند. در جنگ تحمیلی همین مردم جان و مال و فرزندان برومند خود را در راه دفاع از اسلام و ایران فدا کردند. باید توجه کرد که همه فعالیت‌ها برای رفاه مردم‌ باشد.

معظم له با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو از آحاد ملت شریف ایران خواستند که به پای صندوق های رای بیایند و با انتخاب کاندیدای اصلح، زمینه ساز ایرانی قوی باشند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع، با اشاره به جنایات آمریکا در حق ملت ایران و جنایات اسرائیل در غزه، استکبار ستیزی و شناخت دشمن خصوصاً صهیونیست و آمریکا بسیار لازم است و فرمودند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اینان ظاهرشان در جمع خودشان اتو کشیده‌اند ولی در حق ملت‌ها طبیعت کلب را دارند.

ایشان ادامه دادند: این انقلاب، پیروزی خون بر شمشیر بود و ان شاءالله زمینه ساز ظهور باشد.

به گزارش ایرنا، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قم، ظهر امروز در دومین سفر استانی انتخاباتی خود به استان قم سفر کرده است.

جلیلی در نخستین دیدار خود در جمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم حاضر شد و سپس در آخرین برنامه سفر خود در اجتماع مردم این استان در مسجد حضرت امام حسن عسکری«ع» حاضر و در جمع متراکم و پرشور قمی‌ها سخنرانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha