روایتگری خدمات کمیته امداد با هدف امیدبخشی به محرومان در دستور کار است

دزفول - ایرنا - معاون مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) و امید و انگیزه بخشی به محرومان، ارائه خدمات نظام اسلامی و دعوت از خیران برای کمک به نیامندان را از اهداف این نهاد دانست و گفت: روایتگری خدمات کمیته امداد با هدف امیدبخشی به محرومان در دستور کار است.

به گزارش ایرنا مجید حسین زاده پنجشنبه شب با حضور در ایرنا دفتر دزفول همراه با رئیس کمیته امداد دزفول و جمعی از کارکنان این نهاد افزود: روایتگری صادقانه، شفاف و منطبق بر واقعیت از خدمات کمیته امداد در دستور کار است و از رسانه‌ها نیز انتظار می‌رود با همین رویکرد این خدمات را اطلاع رسانی کنند.

وی با قدردانی از تمام رسانه‌ها به ویژه ایرنا به دلیل حمایت و انعکاس مطلوب خدمات کمیته امداد ادامه داد: روایتگری درست مصادیق خدمات انجام شده منجر به تقویت نظام اسلامی می‌شود.

حسین زاده گفت: فلسفه کار کمیته امداد در دهه اخیر، توانمندسازی نیازمندان به شکل‌های مختلف نظیر اشتغال، تحصیل، خودکفایی و داشتن مسکن و سرپناه است تا این افراد بتوانند بهتر ارتزاق کنند.

معاون مدیرکل روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: بسیاری از مددجویان کمیته امداد بعد از توانمندسازی دست نیازمندان دیگری را نیز گرفته‌اند و برخی به مدارج بالا نظیر نمایندگی مجلس و پزشکی رسیده‌اند.

وی با اشاره به برنامه کارخانه که از صدا و سیما پخش می‌شود، افزود: این برنامه در راستای معرفی سوژه‌هایی است که در آنها مددجویان در سایه خدمات کمیته امداد موفق به کارآفرینی شده‌اند.

نجات حتی یک نفر یا خانواده برای کمیته امداد اهمیت دارد

حسین زاده با بیان اینکه مشکلات ناشی از تکانه‌های اقتصادی یا از دست دادن سرپرست خانوار منجر به نا امیدی افراد و نیاز آنها به کمک می‌شود، گفت: روابط عمومی کمیته امداد با معرفی سوژه‌ها و رسانه با پرداختن به آنها نقش بسیار مهمی در نجات افراد و ایجاد انگیزه و ارتقای روحیه آنها دارند.

وی با تاکید بر اینکه نجات حتی یک نفر برای این نهاد اهمیت دارد، افزود: با وجود بمباران رسانه‌ای و تمایل افراد به شبکه‌های اجتماعی، اگر رسانه درست این سوژه‌ها را منعکس کند زندگی‌های زیادی نجات می‌یابد.

معاون مدیرکل روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) راه اندازی سامانه سوژه این نهاد را یادآور شد و اظهارکرد: انتظار می‌رود مدیران کمیته امداد در سراسر کشور سوژه‌های خود را برای معرفی و پرداختن به آنها در رسانه‌ها معرفی کنند.

وی افزود: سوژه‌های کمیته امداد به عنوان قهرمان معرفی می‌شوند چراکه توانسته‌اند از یک زندگی سخت عبور کنند و به توانمندی برسند.

کمیته امداد صرفا صدقه دادن نیست/ توانمندسازی افراد به طور جدی در دستور کار است

حسین زاده گفت: معرفی سوژه‌هایی که از مددجویی کمیته امداد به توانمندی و خودکفایی رسیده‌اند این اطمینان را برای مردم به وجود می‌آورد که کمیته امداد صرفا صدقه دادن نیست و توانمندسازی را نیز به طور جدی در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: خیران با این کار بیشتر ترغیب می‌شوند تا پول خود را به جایی بدهند که امین مردم است؛ کمیته امداد نیز تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا امانتدار خوبی باشد و مردم را برای مردم قرار دهد.

معاون مدیرکل روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهارکرد: کمیته امداد در برنامه‌های مختلفی نظیر محفل و معلی در صدا و سیما حضور دارد و تلاش می‌کند از این طریق طرح‌های کمیته امداد را به مخاطبان معرفی کند.

وی تبلیغات درون برنامه‌ای از طریق زیرنویس برنامه‌های تلویزیونی را از دیگر اقدامات کمیته امداد دانست و افزود: برنامه‌هایی نیز برای پخش در ایام ماه محرم در حال ضبط است.

کمیته امداد به تنهایی نمی‌تواند رفع کننده فقر باشد

حسین زاده با بیان اینکه کمیته امداد به تنهایی نمی‌تواند در تکانه‌های اقتصادی، رفع کننده فقر باشد، گفت: این نهاد می‌تواند ضمن یافتن درد و تسکین آن کاری می‌کند که فرد ضمن ایستادن روی پای خود بتواند درمانگر فرد دیگری باشد.

وی افزود: اینکه دزفولی‌ها بعد از مهاجرت از شهر خود و موفقیت دوباره برمی‌گردند و اقدامی برای شهروندان و این شهر انجام می‌دهند کار ارزشمندی است و اگر همه افراد بتوانند دستگیر نیازمندان فامیل و محل زندگی خود باشند، نیازمندی به طور کامل برطرف می‌شود.

روایتگری خدمات کمیته امداد با هدف امیدبخشی به محرومان در دستور کار است

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول نیز در این نشست با دعوت از مردم برای پیوستن به پویش نذر قربانی این نهاد گفت: مردم می‌توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۴۳۲۴ یا کد USSD به شماره *۸۸۷۷*۰۶۱۴*۱# کمک‌های خود را به پویش نذر قربانی ارائه دهند.

مسعود رحیمی با بیان اینکه یک پنجم اشتغال ثبت شده شهرستان دزفول مربوط به کمیته امداد است، افزود: این موفقیت در پی همکاری فرمانداری و تعامل بانک‌های عامل در ارائه تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان صورت گرفته است.

وی توانمندسازی را از رویکردهای کمیته امداد دانست و اظهارکرد: شهرستان دزفول با توجه به وجود خیران پیشتاز است و کمیته امداد شهرستان نیز تعامل بسیار خوبی با مرکز نیکوکاری و موسسه‌های خیریه دارد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول از همکاری ایرنا در انعکاس اخبار این نهاد قدردانی کرد و افزود: انتشار این اخبار باعث هم افزایی بیشتر خیران برای رفع مشکلات نیازمندان می‌شود.

به گزارش ایرنا، افزون بر هشت هزار و ۱۳۳ خانوار در شهرستان دزفول از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha