مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

شهرکرد - ایرنا - اردوی جهادی مدیران چهارمحال و بختیاری با عنوان چله خدمت عصر روز پنجشنبه این بار به شهرستان لردگان رسید و مدیران نیز مصوباتی را برای توسعه این شهرستان به تصویب رساندند.

به گزارش ایرنا، اردوی‌های جهادی مدیران دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های دوازده‌گانه چهارمحال و بختیاری با حضور استاندار و مدیران به منظور پیگیری میدانی و پاسخگویی به مطالبات مردمی برپا می‌شود.

اختصاص ۳۰ درصد اعتبارات سفر دولت به شهرستان لردگان

فرماندار لردگان گفت: سهم این شهرستان از ۲ سفر استانی دولت به استان ۳۵ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۳۰ درصد این اعتبار تخصیص یافته و مابقی طی سه سال باید اختصاص یابد.

منصور کریم‌زاده در خصوص اجرای طرح‌های بزرگ آبرسانی شهرستان لردگان افزود: پروژه‌های بزرگ آب‌رسانی شهر سردشت با چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال، طرح آب‌رسانی به ۹ روستا منطقه ریگ با ۱۱۰ میلیارد ریال و آب‌رسانی به منطقه بارز با ۱۵۰ میلیارد ریال از سوی قرار گاه امام حسن (ع) در حال انجام است.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

وی اظهار داشت: طرح آب‌رسانی به منطقه بارز ۱۰۰ درصد، ریگ ۹۵ درصد و در سردشت در شعبه اصلی و مخازن ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تامین ۱۹.۵ هکتار زمین نهضت ملی مسکن در لردگان

فرماندار لردگان با اشاره به تامین هشت هزار هکتار زمین در راستای جوانی جمعیت در این شهرستان گفت: ۱۹.۵ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن در این شهرستان در نظر گرفته شده است که باید مشکل معارضان و مالکان در کمترین زمین ممکن برطرف شود.

وی با اشاره به اختصاص ۱۵ هکتار زمین از نهالستان لردگان به طرح جوانی جمعیت گفت: ۱۳ هکتار زمین در شهر منج و ۱۱۵هکتار نیز در شهر سردشت به طرح نهضت ملی مسکن واگذار شده است.

کریم‌زاده در خصوص ضرورت جابه‌جایی روستای سید محمد به عنوان یکی از روستاهای بحرانی رانش زمین در شهرستان لردگان گفت: تامین اعتبار مناسب مهمترین اصل برای جابه جایی این روستا به شمار می‌رود.

کریم‌زاده با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی فاز دوم واحد تولید سیمان لردگان اضافه کرد: تکمیل این واحد تولیدی به ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارد که در صورت پرداخت نکردن تعطیل می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات مدارس شهرستان لردگان گفت: ۴۰ مدرسه تخریبی و کانکسی در این شهرستان وجود دارد که نیازمند نگاه ویژه است.

فعال بودن طرح‌های عمرانی شهرستان لردگان

معاون عمرانی استانداری چهامحال و بختیاری با اشاره به بازدید از سالن ورزشی بابا احمدی فلارد گفت: برای سرعت بخشی در روند اجرا و تکمیل این طرح ورزشی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

علی حیدری در خصوص طرح آبرسانی فلارد یک افزود: این طرح با ۲۵۰ هکتار زمین و ۱۷۰ لیتر آب بعد از ۲۱ سال با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی و بخش خصوصی مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون ۱۲۰ هکتار از این زمین به زیرکشت رفته است.

وی در خصوص تامین زمین نهضت ملی مسکن در شهر مالخلیفه اضافه کرد: کار زیرسازی این طرح انجام شده و تلاش می‌شود در فاصله عید قربان و غدیر کار واگذاری انجام شود.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

حیدری در خصوص طرح چهار خطه سرای کوشکی به باغ بهزاد گفت: هم‌اکنون ۲ تا سه کیلومتر از این مسیر آسفالت شده است.

وی با اشاره به گازرسانی به گلخانه‌ها در شهرستان خانمیرزا افزود: طی یک سال گذشته ۲۶ هکتار گلخانه در این شهرستان افتتاح و همچنین ۷۰۰ هکتار گلخانه نیز در دست اجرا قرار دارد.

گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان لردگان

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۰ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.

جهانبخش سلیمیان افزود: گازرسانی به ۲۱ روستا در ۲ محور پشتکوه میلاس و پشتکوه سردشت در دست اجرا داریم که با اجرای این محورها نیز جمعیت روستایی بهره‌مند از گاز به ۹۶ درصد می‌رسد.

وی تعداد مصرف‌کنندگان گاز بخش تولید (کشاورزی و صنعتی) شهرستان لردگان را ۲۰۲ مورد اعلام کرد و افزود: حجم پروژه‌های گازرسانی در دست اجرا این شهرستان یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال است.

سلیمیان در خصوص سیمان شهرستان نیز گفت: مجوز برداشت ۱۳ هزار مترمکعب از شبکه سراسری برای این شرکت گرفته شده است.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

وی اصلاح اقلیم‌بندی و تعرفه‌ها را از جمله مطالبه‌های مردمی در شهرستان لردگان اعلام کرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده اقلیم سه به ۲ و اقلیم سه بخش سردشت به اقلیم یک تبدیل شد.

ضرورت استفاده از ظرفیت پرورش ماهی در قفس لردگان

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت پرورش ماهی در قفس لردگان گفت: نباید اجازه داد چهار تا پنج هزار تن ظرفیت تولید پرورش ماهی در قفس به دلیل برخی مسائل حقوقی متوقف شود.

حسین برزگر با اشاره به وجود برخی از ناترازی‌ها در شهرستان لردگان افزود: تلاش شد موضوع گاز میدان میوه و تره بار این شهرستان برطرف شود.

وی در خصوص رفع تداخلات اراضی اظهار داشت: شهرستان لردگان ۱۴۶ پلاک ثبتی دارد که تاکنون ۷۵ پلاک آن رفع تداخل شده و تلاش می‌شود تا پایان سال رفع تداخل مابقی پلاک‌ها نیز انجام شود.

وی با اشاره به مجتمع دامداری چنارمحمودی یادآور شد: مکان‌یابی این مجتمع انجام شده و در مرحله گرفتن استعلام‌ها قرار دارد.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

برزگر پالایشگاه گیاهان دارویی را از مهمترین طرح‌های صنعتی شهرستان لردگان نام برد و افزود: همکاری لازم برای تامین زمین برای اجرای این طرح انجام شده است.

وی توزیع ماهانه یک‌هزار و ۲۴۰ تن آرد و سه هزار تن کود شیمیایی را از دیگر اقدام‌های انجام شده در شهرستان لردگان عنوان کرد.

رفع تنش آبی از شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا و فلارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با اشاره به انعقاد سه قرارداد محرومیت‌زدایی در بحث رفع تنش آبی گفت: از قرارداد نخست به ارزش یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ۴۸ درصد آن مربوط به خانمیرزا، ۳۱ درصد لردگان و پنج درصد فلارد است.

محمد کریمی شیاسی افزود: در قالب این قرارداد آبرسانی به ۱۰۶ روستا انجام و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: قرارداد دوم به ارزش چهار هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال است که ۱۰۰ درصد آن مربوط به شهرستان لردگان (۵۳ روستا و شهر سردشت) است.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

کریمی شیاسی افزود: همچنین از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده برای قرارداد سوم چهار هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال آن به سه شهرستان خانمیرزا، فلارد و لردگان اختصاص دارد.

محدودیت‌های قانونی از موانع تامین زمین در شهرستان لردگان

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: با وجود همکاری سازمان جهادکشاورزی و اداره حفاظت محیط زیست این استان در خصوص واگذاری زمین اما وجود برخی محدودیت‌های قانونی از مشکلات مهم این نهضت به شمار می‌رود.

خدایار باقری هارونی با اشاره به پروژه ۸۱ واحدی نهضت ملی مسکن افزود: ۴۸ واحد از این واحدها مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین ۲۰۰ قطعه زمین جوانی جمعیت نیز قرعه‌کشی شده است که قرارداد آن‌ها منعقد و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

باقری هارونی با اشاره به ثبت‌نام ۱۲ هزار و ۳۸۹ متقاضی نهشت ملی مسکن در شهرستان لردگان گفت: تامین زمین برای این شمار متقاضی مهمترین مساله در نهضت ملی مسکن است.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

وی در خصوص چهارخطه لردگان به سمت ایذه نیز اظهار داشت: این چهارخطه هر چند مورد رضایت نیست اما در حال انجام است و همچنین به‌زودی ورودی شهر لردگان نیز به مناقصه می‌رود.

مدیرکل بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه روستای سید محمد از جمله روستاهای در معرض خطر رانش زمین است، گفت: با همت دولت سیزدهم کار جابه‌جایی این روستا آغاز شد که از ۱۴۷ واحد مسکونی پیش‌بینی شده عملیات اجرایی ۱۲۲ واحد آغاز شده است.

فرشید ریاحی با اشاره به وجود ۲۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا و فلارد اظهار کرد: همه این روستاها دارای طرح هادی هستند و عملیات اجرایی طرح هادی ۶۰ درصد از این روستاها انجام شده است.

وی افزود: طول کل معابر روستایی شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا و فلارد حدود یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر است که حدود ۴۶۰ کیلومتر آن بهسازی و حدود یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن باقی‌مانده است که ۵۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

ریاحی در خصوص شهرک فجر لردگان افزود: تاکنون ۹۰ میلیارد ریال اعتبار در این شهرک هزینه شده است اما با توجه به وسعت و طول بالای معابر به اعتبار بیشتری در این خصوص نیاز است.

تقویت فضاهای ورزشی لردگان

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت‌های ورزشی شهرستان لردگان گفت: یکی از رویکردهای این اداره کل ایجاد و افزایش سرانه فضاهای ورزشی در این شهرستان است.

محمود سلیمی با بیان اینکه زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان در حال توسعه و ارتقا است، افزود: استخر لردگان پس از ۲ سال تعطیلی هفته آینده بهره‌برداری و ۲زمین چمن مصنوعی نیز نیمه تیر امسال در شهرستان لردگان با تعویض چمن و بازسازی کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری افزود: عملیات اجرایی فاز اول ورزشگاه ۱۵ هزار نفری لردگان با ظرفیت پنج هزار نفر پس از گرفتن مجوز ماده ۲۳ آغاز می‌شود.

تامین تسهیلات برای واحد صنعتی سیمان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: برای تکمیل و راه اندازی فاز دوم واحد صنعتی تولید سیمان در بخش تولید کلینکر ۶هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش و ثابت نیاز دارد.

فضل الله رحمتی افزود: برای برطرف کردن مشکل تامین سرمایه در گردش و ثابت برای این واحد صنعتی و تولیدی مذاکراتی در سطح ملی انجام شده که به دلیل نرخ تسهیلات هنوز تفاهمی در این خصوص انجام نشده است.

وی با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی سهم اشتغالزایی صمت در سامانه رصد افزود: نبود زمین مناسب برای زیرساخت صنعتی مهمترین مساله در توسعه صنعتی لردگان است.

رحمتی گفت: هم‌اکنون ۴۱ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال در شهرستان لردگان وجود دارد که ۸۰ درصد آن‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

وجود ۲۵ درصد دهیاری‌های چهارمحال و بختیاری در شهرستان لردگان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۵ درصد دهیاری‌های این استان در شهرستان لردگان وجود دارد.

محمد زاهدی با اشاره به چهار برابر شدن اعتبارات دهیاری‌ها در دولت سیزدهم افزود: سال گذشته ۵۰۰ ملیارد ریال به دهیاری‌های شهرستان لردگان اختصاص یافت.

وی با اشاره به خرید ۴۰ دستگاه خودرو حمل زباله اظهار داشت: از این تعداد ۱۲ دستگاه خودرو حمل زباله شهرستان‌های لردگان، لارد و خانمیرزا تحویل می‌شود.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

افزایش ۵۰ برابری بحران در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری نیز با بیان اینکه مدیریت بحران یک دستگاه هماهنگ کننده است گفت: با توجه به حوادث مهم سه سال گذشته اعتبارات بحران این استان نیز نسبت به ۱۰ سال گذشته بیش از ۵۰ برابر افزایش یافته است.

خسرو کیانی با تقدیر از عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در حوادث افزود: پیگیری جبران خسارت‌های وارده بلافاصله پس از حوادث مهم صورت گرفته است.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

وی اظهار داشت: اختصاص یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات برای اجرای ۴۶ طرح شامل بازسازی مسکن، تامین معیشت، خسارت سیل و خشکسالی برای شهرستان لردگان اختصاص یافته است.

رشد اعتبارات طرح‌های اجتماعی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبارات ابلاغی در بخش اجتماعی در دولت سیزدهم افزایش چشم‌گیری داشته است.

شهرام خواجوی افزود: از سال گذشته چهار منطقه حاشیه نشین و کم برخوردار در استان از سوی سازمان امور اجتماعی هدف‌گذاری و اعتبارات خوبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در این مناطق در ۱۰ عرصه ابلاغ شده و یکی از این مناطق در شهر لردگان است.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

وی گفت: اجرای برنامه‌های متنوعی شامل برگزاری جشنواره های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی از سوی برخی دستگاه‌های اجتماعی، فرهنگی و تشکل‌های مردم نهاد، تجهیز کتابخانه، مدارس و پارک‌های لردگان مورد حمایت و تامین مالی دفتر امور اجتماعی استانداری قرار گرفته است.

پرداخت ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر لردگان

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه لردگان سومین شهرستان عشایرنشین این استان است گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ به عشایر این شهرستان پرداخت شده است.

محمد محمودی افزود: همچنین تحویل ۴۱۰ دستگاه پنل خورشیدی، تامین یک دستگاه لودر برای بازگشایی ایل‌راه‌های لردگان خریداری شده است.

مصوبات شورای اداری چهارمحال و بختیاری برای شهرستان لردگان چه بود؟

به گزارش ایرنا، شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha