مدیریت بحران اصفهان درباره بارش‌های رگباری و تندبادهای لحظه‌ای هشدار داد

اصفهان-ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان درباره استقرار سامانه ناپایدار همرفتی در استان و هشدار سطح زرد از بعداظهر امروز تا پایان روز شنبه هفته آتی درتمامی مناطق استان هشدار داد.

منصور شیشه فروش بعد از ظهر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه با استقرار سامانه ناپایدار همرفتی در استان و هشدار سطح زرد بارش‌های رگباری و تند بادهای لحظه‌ای و هشدار سطح نارنجی رگبارهای باران و تگرگ از بعداظهر روز جمعه در مناطق شمال و شرق استان بخصوص ارتفاعات و مناطق کوهپایه‌ای در شهرستان‌های نطنز، کاشان، آران و بیدگل، خوانسار، گلپایگان، اردستان،نایین، شاهین شهر و میمه و بخش بادرود مدیریت بحران استان اصفهان به دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان اعلام اماده باش داده است.

وی ادامه داد: مدیریت بحران استان تاکید به حضور و استقرار اعضای مدیریت بحران و عوامل امدادی در محل ماموریت‌های اعلام شده دارد.

شیشه فروش اضافه کرد: تندبادهای چند روز گذشته باعث سقوط و شکستگی بیش از ۱۴۵ درخت و بروز خسارت به ۱۵ دستگاه خودرو گردیده که لازم است بمنظور پیشگیری از وقوع حوادث ضمن پارک نکردن خودروها در مجاورت درختان بلند و فرسوده اقدامات لازم در استحکام بخشی سازه‌های ناپایدار، تابلوها و داربست‌ها انجام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ماهیت رگباری و ناگهانی بودن بارش‌ها و سوابق وقوع حوادث چند سال اخیر دراثر بارش‌های ناگهانی در فصل گرما، مدیریت بحران استان اصفهان با ابلاغ به اداره راهداری شهرداری‌ها، آب منطقه ای، بخشداری‌ها و دهیاران و سایر دستگاه‌های مرتبط خواستار بازگشایی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، تخلیه رسوب از دهانه پل‌ها، تقویت و باسازی سیل بندها، آزاد سازی هر گونه تصرف در مسیل‌ها، جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی در معابر و زیر گذرها باتقویت نیروهای عملیاتی و تجهیزات دستگاه‌های امدادی برای پیشگیری و کنترل حوادث محتمل ناشی از سیلاب شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان خواستار تقویت تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر در جاده ها با تامین اقلام ضروری و پیش بینی ظرفیتهای اسکان اضطراری، پرهیز از صعود به ارتفاعات، رعایت الزامات ایمنی و توجه به توصیه‌های ایمنی در مناطق استقرار و کوچ عشایر، حفاظت محصولات و سازه‌های کشاورزی گلخانه‌ها، واحدهای دام و طیور و شبکه های آب و گاز در برابر سیل، تندباد، گرد و خاک و بارش رگبار باران، عدم استقرار، توقف و تردد در مسیل‌ها و رودخانه های فصلی، پیشگیری و کنترل ابگرفتگی در معابر شهری دهانه پل‌ها و زیر گذرها، تخلیه رسوبات و نخاله از دهانه پل‌ها و بازگشایی مسیر رودخانه‌ها، تخلیه اضطراری سکونتگاه‌های روستاهای در معرض خطر سیل شد.

به گزارش ایرنا، کانال‌های انتقال آب کشاورزی به دلیل شیب زیاد و جلبک گرفتن آن لغزنده و پر شتاب هستند و افرادی که به هر دلیل وارد کانال شوند، عموما نمی‌توانند نجات پیدا کنند.

سه هزار و ۵۰۰ استخر ذخیره آب کشاورزی در استان اصفهان وجود دارد که دستورالعمل ایمن‌سازی آن‌ها به دستگاه اجرایی مربوطه (جهاد کشاورزی) ابلاغ شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha