دوره آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورای عالی قرآن گفت: جلسه تلاوت و هم اندیشی قاریان بین المللی قرآن کریم و دوره آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان امسال هم با قوت و دقت بیشتری برگزار خواهد شد. 

به گزارش ایرنا از حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، محمدتقی میرزاجانی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله رئیسی، رئیس جمهور شهید کشورمان و شهدای پرواز اردیبهشت به اهمیت حضور در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: جلسه تلاوت و هم اندیشی قاریان بین المللی قرآن کریم و دوره آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان، سال گذشته با توفیقات خوبی همراه بود و امسال هم این جلسات و دوره ها با قوت و دقت بیشتری برگزار خواهد شد.

وی اجرا و اتمام دوره تخصصی اقراء کل قرآن برای اعضای تیم ملی قاریان جوان با اشراف استاد مستفید را یکی از اتفاقات مؤثر سال گذشته ارزیابی کرد.

دوره آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان برگزار می‌شود

این مراسم به بهانه آغاز دوره جدید جلسات تلاوت و هم اندیشی قاریان بین المللی قرآن کریم، همچنین آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان، محفل باشکوهی بعد از نماز مغرب چهارشنبه ٢٣ خرداد در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.

آسیب‌شناسی تلاوت قرآن

قاسم رضیعی در محفل قرآنی با حضور اساتید و قاریان ممتاز گفت: اوج‌خوانی بی‌ضابطه و افراطی و وجود زخارف صوتی و لحنی غیر ضرور از آسیب‌های جدی تلاوت قاریان جوان کشورمان است.

وی اظهار امیدواری کرد برای رفع این آسیب، امثال قاریانی که در جلسات شورای عالی قرآن عضویت دارند، دست به کار شوند و با فرهنگ‌سازی لازم، به تدریج جریان تلاوت در کشورمان را از بن بست موجود خارج کنند.

قاریان به سایر الزامات تلاوت هم بپردازند

حمیدرضا مستفید استاد و داور بین المللی قرآن کریم، مطالبی را در موضوع فرهنگ تلاوت در مصر بیان کرد و از قاریان جوان کشور خواست در کنار توجه به مقوله الحان و نغمات، به سایر الزامات تلاوت هم بپردازند.

مستفید، توجه به حفظ قرآن، مباحث علمی تلاوت و اجازه قرائت و اقراء را از واجباتی دانست که در مصر به عنوان مهد قرائت جهان اسلام همواره با اهمیت بوده و هست ولی در کشور ما کمتر به آن پرداخته شده است.

علی صالحی متین سرپرست کاروان نور، در ادامه این محفل قرآنی، با برقراری ارتباط تصویری با اعضای کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع، ضمن ارائه گزارشی کوتاه از فعالیت های کاروان، گفت: باوجود محدودیت های زیادی که از طرف کشور میزبان اعمال می شود، قاریان اعزامی، تمام توان خود را برای اجرای برنامه های مؤثر در جمع حجاج ایرانی و غیر ایرانی به کار گرفته و مشغول انجام وظیفه هستند.

دوره آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان برگزار می‌شود

در این محفل نورانی، حسین فردی، حمیدرضا نصیری، سیدمحمد حسینی‌پور، سیدمحمد مهدی شیخ الاسلامی و امیرحسین انواری به صورت ارتباط تصویری با مکه مکرمه، آیاتی از قرآن کریم را به زیبایی تلاوت کردند و مورد تشویق حاضران قرار گرفتند.

دوره آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان برگزار می‌شود

دوره آموزش عالی تیم ملی قاریان جوان، تا مغرب پنجشنبه ٢۴ خرداد، با راهبری عباس امام جمعه، محمود لطفی نیا، سعید رحمانی، امین پویا و حسن مختاری ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha