رشد فصلی بخش کشاورزی در زمستان ۱۴۰۲ مثبت شد

تهران- ایرنا- قائم‌ مقام معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی از مثبت شدن رشد فصلی بخش کشاورزی در زمستان ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، نجفی علمدارلو در این باره گفت: اتخاذ سیاست‌های نامناسب، نبود سرمایه‌گذاری کافی و قهر طبیعت، از عوامل کاهنده رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی طی سالیان اخیر بوده است اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال گذشته و اتخاذ سیاست‌های محرک تولید، بخش کشاورزی از یک رکود تقریبا سه ساله خارج شده و در زمستان ۱۴۰۲، رشد مثبت ۰.۶ درصدی را تجربه کرده است.

قائم‌ مقام معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی اظهارداشت: با توجه به این شرایط، انتظار می‌رود که این بخش بتواند در سال ۱۴۰۳، به طور کامل از رکود خارج شده و به تداوم رشد کل اقتصاد نیز مساعدت کند اما برای تحقق این امر، علاوه بر ترزیق سرمایه کافی و به‌موقع، تداوم سیاست‌های توسعه صادرات محصولات کشاورزی و غذایی نیز ضرورت دارد.

علمدارلو تصریح کرد: باور به این دو اصل اساسی، می‌تواند درجه اطمینان برای تداوم رشد کشاورزی در سال‌های آتی را افزایش دهد، ضمن اینکه به تنظیم بازار داخلی نیز کمک خواهد کرد، چرا که در مقایسه با روش «ذخیره‌سازی کالاها» هزینه کمتر و کارایی بالاتری خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha