نظرسنجی‌های منتسب به صداوسیما در فضای مجازی معتبر نیست

تهران- ایرنا- ستاد انتخابات صداوسیما نظرسنجی‌هایی که در فضای مجازی، کانال‌ها و سایت‌ها به رسانه ملی نسبت داده می‌شود را تکذیب و اعلام کرد: فقط و فقط نظرسنجی‌هایی را از جانب سازمان صداوسیما معتبر می‌داند که به صورت رسمی منتشر می‌شوند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در اطلاعیه شماره سه ستاد انتخابات صداوسیما که عصر پنجشنبه منتشر شد، آمده است: نظرسنجی‌های مرکز تحقیقات سازمان همواره و از جمله در دوره‌های مختلف انتخابات از دقیق ترین نظرسنجی ها در میان مراکز تحقیقاتی در داخل و خارج کشور بوده است. به همین علت در موارد متعدد در گذشته و نیز در چند روز اخیر از نام مرکز تحقیقات صدا و سیما برای اعتباربخشی به برخی اطلاعات، سوءاستفاده شده است.

این اطلاعیه می افزاید: لازم است یک بار دیگر به استحضار مردم شریف ایران و نیز فعالان سیاسی و رسانه‌ها رسانده شود که سازمان صداوسیما تنها نظرسنجی هایی را می تواند تایید کند که به طور رسمی از طرف مرکز تحقیقات صداوسیما منتشر می شود.

ستاد انتخابات صداوسیما نظرسنجی هایی را که در فضای مجازی، کانال‌ها و سایت‌ها به رسانه ملی نسبت داده می‌شود، تکذیب می کند و فقط و فقط نظرسنجی‌هایی را از جانب سازمان صداوسیما معتبر می داند که به‌صورت رسمی توسط مرکز تحقیقات این سازمان منتشر می‌شود؛ در غیر این صورت، مرکز تحقیقات صداوسیما اعتبار نتایج این نظرسنجی های ادعایی را تایید نمی کند.

انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برای انتخاب نهمین رئیس جمهور ایران، هشتم تیرماه در سراسر کشور و سفارتخانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha