۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۱۶:۱۸
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 85508292
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

پلوسی: ترامپ برای برچیدن دموکراسی به کنگره آمریکا می‌رود

تهران – ایرنا - رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا از سفر امروز دونالد ترامپ به کنگره انتقاد کرد و وی را متهم کرد که "مأموریت برچیدن دموکراسی آمریکا" را بر عهده دارد.

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل به نقل از بیانیه نانسی پلوسی نوشت: امروز، محرک یک شورش به صحنه جرم بازمی‌گردد. (حوادث) ۶ ژانویه (۲۰۲۱) یک جنایت علیه ساختمان کنگره بود و پرچم‌ های نازی و کنفدراسیون زیر گنبد ساخته (آبراهام) لینکلن به اهتزاز در آمد.

بازدید برنامه ریزی شده ترامپ از ساختمان کنگره، نخستین دیدار او از زمان شورش ۶ ژانویه بوده است که در جریان آن صدها تن در اعتراض به نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و پیروزی جو بایدن به ساختمان کنگره یورش بردند.

پلوسی، منتقد سرسخت ترامپ، به گفته های رئیس جمهوری پیشین اشاره کرد که وعده داده بود در صورت پیروزی مجدد در انتخابات، برای یک روز دیکتاتور خواهد بود.

پلوسی گفت: دونالد ترامپ که وعده‌ دیکتاتوری در روز نخست و انتقام از مخالفان سیاسی خود را داده، امروز با همان مأموریت برچیدن دموکراسی ما به کنگره می‌آید.

به نوشته هیل، ترامپ در جریان سفر به واشنگتن با گروهی از جمهوری خواهان سنا دیدار خواهد کرد.

سخنگوی مایک جانسون، رئیس کنونی مجلس، به هیل گفت: او همچنین در فراکسیون جمهوریخواهان مجلس سخنرانی خواهد کرد تا درباره افزایش تعداد نمایندگان طیف اکثریت جمهوریخواه مجلس و دستور کار قانونگذاری در سال ۲۰۲۵ بحث کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha