برنامه روسیه برای تقویت گردشگری؛ از پیشنهاد لغو روادید تا صدور ویزای فرودگاهی

مسکو- ایرنا- معاون وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد:‌ این وزارتخانه پیشنهادی را برای فراهم‌شدن امکان صدور روادید در بدو ورود و همچنین لغو روادید برای برخی کشورها را به دستگاه‌های مرتبط در روسیه مطرح کرده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، دیمیتری واخروکوف پنجشنبه در نشستی با دستورکار بررسی چشم‌انداز گردشگری روسیه افزود: پیشنهادهای خاصی را به همکاران خود در سایر دستگاه‌های دولتی روسیه ارائه کرده‌ایم تا تمهیدات جدیدی برای ورود گردشگران از بسیاری از کشورها در نظر گیرند.
وی خاطرنشان کرد: این پیشنهاد، مشمول کشورهای خاص است که برای توسعه مناسبات گردشگری روسیه، هدفگذاری شده‌اند و نه همه کشورها.
این مقام روس از اشاره به اسامی کشورهای مورد نظر خودداری کرد.
معاون وزارت توسعه اقتصادی روسیه در ادامه اعلام کرد: این وزارتخانه پیشنهاد تغییر مدت و هزینه ویزا و همچنین صدور ویزای چند بار ورود به روسیه را مطرح کرده است.
وی ادامه داد: صدور ویزای چندبار ورود به روسیه می تواند تأثیر مثبتی بر رشد گردشگران به این کشور داشته باشد.
واخروکوف اظهار داشت: کارشناسان نیز این موضوع را تایید می‌کنند که ویزای چندبار ورود با مدت اعتبار ۱۵ ماهه یا ۲ ساله می‌تواند در رونق گردشگری روسیه تاثیرگذار باشد، این‌گونه روادید هم‌اکنون در روسیه صادر نمی‌شود.
این مقام روس گفت که در تغییر مدت اعتبار ویزا، به مؤلفه‌ فصل سال نیز توجه می‌شود، به عنوان مثال، در چین و خاورمیانه، دوره‌های گردشگری مورد تقاضا برای سفر به روسیه متفاوت است. سال نو چینی در ژانویه تا فوریه است و در خاورمیانه، بیشترین حجم درخواست سفر به روسیه در ماه‌های دسامبر، جولای و آگوست است.

مذاکره بر سر لغو روادید
پیش از این، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اول فروردین ۱۴۰۳ در یک نشست خبری، گفت: روسیه در حال مذاکره با تعدادی از کشورهای آسیایی، آفریقایی و خاورمیانه در مورد امضای توافق لغو روادید است.
ماریا زاخارووا با بیان اینکه در حال حاضر روسیه با برخی از کشورها توافقنامه لغو روادید امضا کرده است، اظهار کرد: با امضای توافقنامه لغو روادید، اتباع دو کشور برای سفر به کشور مقابل، نیاز به اخذ روادید نخواهند داشت.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین در مورد گسترش لیست کشورهایی که مسکو پیشتر با آنها توافقنامه لغو روادید امضا کرده است، خاطرنشان کرد: قطعاً برنامه‌هایی برای گسترش این لیست در دست داریم و در حال حاضر در حال مذاکره با تعدادی از کشورهای آسیایی، آفریقایی و خاورمیانه برای امضای این توافقنامه با آنها هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha