اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین ماشین آلات عشایری خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال در سال جاری برای تامین ماشین آلات ضروری بخش عشایری استان از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایرنا، علیرضا عباس‌زاده روز پنجشنبه در مراسم واگذاری ماشین آلات بخش عشایری که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی انجام شد، افزود: در راستای تداوم خدمت رسانی به مردم به ویژه عشایر سختکوش استان، مرحله اول واگذاری ماشین آلات ضروری به بخش عشایری چند ماه قبل انجام شد و امروز مرحله دوم واگذاری این ماشین آلات به عشایر انجام می‌شود.

وی گفت: این اقدام مهم نتیجه تعامل بین ادارات کل امور مالیاتی، اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی استان است که در این مرحله یک بیل مکانیکی، ۲ تانکر آبرسانی و یک کمپرسی به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال برای استفاده در بخش عشایری خراسان جنوبی تامین شده است.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مردم استان باید بدانند آنچه در قالب مالیات در بخش‌های مختلف پرداخت می‌کنند، برای سازندگی و توسعه کشور هزینه می‌شود که نمونه‌ای از آن امروز در تامین ماشین آلات ضروری بخش عشایری انجام شد.

وی گفت: هفته دولت سال جاری هم در قالب مرحله سوم اجرای این طرح تعداد دیگری از ماشین آلات ضروری به ویژه گریدر برای بهسازی ایل راه‌های عشایری واگذار خواهد شد.

عباس‌زاده با اشاره به شروع فصل گرما افزود: یکی از اقدامات ضروری در این خصوص انجام خدمات آبرسانی به روستاها و مناطق عشایری است.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای مردم تامین آب است و با وجود همه اقدامات انجام شده، هنوز ۴۰۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۴ همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان آبرسانی شوند و در مرحله اول آبرسانی به روستاها، برنامه‌ریزی برای آبرسانی به ۱۱۵ روستا انجام شد که تاکنون آبرسانی به ۶۵ روستا انجام شده است.

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین ماشین آلات عشایری خراسان جنوبی

وی افزود: هفته دولت امسال هم عملیات آبرسانی به ۲۲ روستای دیگر انجام خواهد شد و در مرحله دوم، همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار و تعدادی از روستاهای زیر ۲۰ خانوار از آب آشامیدنی برخوردار خواهند شد.

عباس‌زاده بیان کرد: با آبرسانی به روستاهای استان، از تانکرهای مورد نظر برای آبرسانی به مناطق عشایری استفاده خواهد شد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی هم در این مراسم از افتتاح ۱۴ پروژه حوزه عشایری استان در هفته جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها ۷۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال است.

محمد ابراهیم ابراهیمی افزود: از این تعداد پنج پروژه در نهبندان، چهار پروژه زیرکوه، ۲ پروژه در خوسف و سربیشه و یک پروژه در شهرستان سرایان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: این پروژه‌ها در زمینه مرمت و بهسازی چشمه و انتقال آب، حفر و تجهیز چاه برداشت آب، احداث آبشخور دامی، احداث منبع دفنی همچنین نصب و راه اندازی توربین بادی است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: با افتتاح ۱۴ پروژه امور عشایری استان، هزار و ۶۶۱ خانوار با جمعیت هفت هزار و ۴۷۶ نفر از مزایای آنها برخوردار می‌شوند و تثبیت اشتغال برای هزار و ۶۰۰ نفر رقم می‌خورد.

وی افزود: همچنین ۲ دستگاه گریدر و ۲ دستگاه لودر با اعتبار حدود ۲۲۰ میلیارد ریال برای خدمت‌رسانی بهتر به عشایر خریداری شد که تا چند ماه آینده برای تسطیح و بازگشایی ایل‌راه‌های عشایری وارد استان می‌شوند.

ابراهیمی بیان کرد: یک دستگاه بیل مکانیکی زنجیری، ۲ دستگاه تانکر آبرسان و یک دستگاه کمپرسی در مجموع به مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ارزش افزوده برای خدمت رسانی بهتر به عشایر تامین شده‌ است.

۲۱ تا ۲۷ خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) هفته جهاد کشاورزی نام دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha