۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 85507868
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاندار زنجان: اجازه توسعه شهرک روی زنجان در دولت سیزدهم داده نشد

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: در دولت سیزدهم بنا بر ملاحظات محیط زیستی اجازه توسعه و استقرار واحد جدید در شهرک تخصصی روی داده نشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی روز پنجشنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان با بیان اینکه این شهرک در گذشته جانمایی درستی نداشته است، افزود: حل مسائل مربوط به این شهرک و واحدهای سرب و روی مستقر در آن، ‌یک خواست مردمی است.

وی بر لزوم تدبیر برای حل مسائل با حفظ صنعت و تولید استان تاکید کرد و ادامه داد: باید اقداماتی در دستور کار قرار گیرد تا مسائل زیست محیطی فعالیت واحدها در شهرک روی به کمترین حد برسد.

استاندار زنجان به موضوع انتقال شهرک تخصصی روی اشاره کرد و گفت: این موضوع نیاز به زمان دارد.

افشارچی خاطرنشان کرد: در راستای فراهم کردن زمینه جا به جایی این شهرک به محض استهلاک واحدها، اجازه توسعه و تعمیر به واحدهای مستقر در شهرک داده نخواهد شد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم کمک نمایندگان به رشد اعتبار و بودجه استان تاکید کرد و گفت: اگر همه نمایندگان یک صدا باشند گام های بلندی به نفع استان برداشته خواهد شد.

افشارچی خاطرنشان کرد: بر اساس شرایط به وجود آمده باید تولید ناخالص داخلی بر مبنای اقتصاد غیر وقتی محقق شود، ‌از این جهت سرمایه گذاری در معدن به جای نفت، از گزینه های اولویت دار است.

وی بر ضرورت رعایت ملاحظات زیست محیطی فعالیت معادن تاکید کرد و ادامه داد: طی ۲ سال گذشته اقدامات متعددی از محل منابع برگشت حقوق دولتی در استان انجام شده است.

افشارچی گفت: سال گذشته از حدود ۲ هزار میلیارد ریالی که باید از محل حقوق دولتی معادن به استان بر می گشت ۵۰۰ میلیارد ریال برگشت داده شد و ۹۰ درصد این رقم هم در ماهنشان و به طور عمده در بهسازی راههای این شهرستان هزینه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha