توانمندسازی دانشجویان در مهارت‌افزایی از اولویت‌های دانشگاه‌ها است/ برگزاری۵۰ دوره مهارتی

زاهدان - ایرنا - مدیر مرکز مهارت افزایی و آموزش‌های آزاد دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان گفت: توانمندسازی دانشجویان در راستای مهارت افزایی و کسب و کار در رأس اولویت‌های دانشگاه است تا بعد از اتمام تحصیلات، بتوانند راحت تر جذب بازار کار شوند.

مهدی ثقفی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا یکی از مهمترین وظایف دانشگاه‌ها را توانمندسازی اقشار مختلف بویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دانست و بیان کرد: با توجه به محدودیت ظرفیت‌های موجود در سیستم رسمی آموزشی و ایجاد، توسعه و تنوع جریان‌های متنوع آموزش‌های عمومی و تخصصی؛ ارائه خدمات آموزشی مکملی به صورت غیررسمی در دانشگاه امری ضروری است که این مهم در قالب «آموزش‌های آزاد» انجام می‌شود.

وی افزود: آموزش‌های آزاد با هدف ارتقای سطح علمی و توان تخصصی منابع انسانی انجان شده و با تکیه بر اساتید، مشاوران، نیروهای مجرب و همچنین امکانات و تجهیزات آموزشی مناسب و با در نظر گرفتن نیازهای واقعی صنعت کشور، برای ارائه آموزش‌های تخصصی، حرفه‌ای و رفع نیاز تخصصی دانش آموختگان دانشگاه‌ها، کارشناسان، متخصصان و مدیران سازمان‌ها و صنایع کشور بنا نهاده شده است.

مدیر مرکز مهارت افزایی و آموزش های آزاد دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر این اساس دانشگاه پیام نور استان به منظور افزایش و ارتقای توانایی های تخصصی، کاربردی رشته‌های تحصیلی دانشجویان و همچنین به منظور رفع نیازها و پاسخگویی به درخواست‌های سازمان‌ها و دستگاه های اجرایی کشور جهت ارائه آموزش‌های حرفه‌ای و کاربردی به آنان در سال‌های اخیر اقدامات مهمی را انجام داده است.

وی تاکید کرد: دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با وجود ۱۰ مرکز و واحد فعال در استان و برخورداری از امکانت مطلوب آموزشی در ۲ بخش آموزش حضوری و مجازی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت براساس شیوه نامه‌های مصوب کرد و در این راستا در گام اول با هدف ارتقای توانمندی‌های مهارتی، شغلی، هنری و حرفه‌ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و همچنین به منظور بسترسازی خود اشتغالی دانشجویان، هموار کردن زمینه‌های اشتغال و ارتقای کمی و کیفی مهارت‌های فردی و اجتماعی افراد، اقدام به نیاز سنجی دوره‌های مورد نیاز در تمامی مراکز و واحدها کرده است.

ثقفی گفت: در گام دوم جهت برگزاری دوره‌ها، اقدام به الویت بندی برگزاری و در برخی موارد به منظور تسهیل در برگزاری دوره‌ها و ایجاد امکانات و بستر آموزشی لازم اقدام به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری با برخی دستگاه ها یا نهادهای اجرایی سیستان و بلوچستان همچون استانداری، نظام مهندسی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و علوم پزشکی زاهدان در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: هر دوره مطابق با برنامه ریزی صورت گرفته برگزار و پس از کسب نتیجه لازم برای تمامی شرکت کنندگان در دوره ها براساس نوع دوره گواهی نامه معتبر با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سازمان اداری استخدامی کشور، مرکز مدیریت دولتی و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر می‌شود.

برگزاری ۵۰ دوره مهارت آموزی در دانشگاه پیام نور

مدیر مرکز مهارت افزایی و آموزش های آزاد دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در این بین با همکاری مرکز مدیریت دولتی استان دوره‌های مورد نیاز ضمن خدمت دستگاه‌های اجرایی نیز شناسایی و برگزار شده که برگزاری ۵۰ دوره آموزشی مهارت‌های هفت گانه ICDL(مقدماتی-پیشرفته)، دوره های سطح بندی زبان انگلیسی، آموزش مربی گری پیش دبستانی، نقشه کشی عمومی، سبک‌های فرزند پروری، کارآفرینی و خلق ایده، مشاوره قبل از ازدواج، عکاسی با موبایل، آموزش قرآن و پروپوزال نویسی و روش تدوین پایان نامه بخشی از آنها است.

وی با بیان اینکه مجموعه دوره‌های ضمن خدمت و ارتقای شغلی کارکنان شرکت شهرک‌های صنعتی نیز در قالب آموزش‌های عالی آزاد در این دانشگاه برگزار شده است، ادامه داد: در تمامی دوره‌های برگزار شده‌ بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ نفر شرکت کرده و مهارت‌های لازم را فرگرفتند.

ثقفی گفت: دوره‌های آموزش آزاد برای علاقمندان در شهرهای زاهدان، زابل، چابهار، سراوان، ایرانشهر و خاش برگزار شده و همچنان تداوم دارد.

وی افزود: پروپوزال نویسی و روش تدوین پایان نامه، کلیات بهداشت، ایمنی و محیط زیست-HSE، آشنایی با بازار سرمایه (بورس و اوراق)، دوره جامع مالیاتی، دوره جامع و کاربردی تحلیل تکنیکال سهام(بورس)، اتوکد، آموزش مربی گری پیش دبستانی، آموزش مقدماتی فتوشاپ، اسکیس، آموزش مقدماتی نجوم و اختر فیزیک، مهارت‌های هفت گانه ICDL(مقدماتی-پیشرفته)، سوزن دوزی سنتی، بازاریابی حرفه‌ای، فروشنده حرفه‌ای، دوره زبان برنامه نویسی C++، آموزش +NETWORK و دوره مقدماتی اینترنت اشیا، سخت افزار و نرم افزار از دیگردوره‌های در حال ثبت نام در سطح مراکز و واحدهای سیستان و بلوچستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha