پایتخت آماده توسعه روابط تجاری و اقتصادی با «تومسک» است

تهران بزرگ - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اینکه پایتخت در اکثر زمینه‌های تولیدی دست برتر را در کشور دارد، گفت: استان تهران برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی با «تومسک» آماده همکاری است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از استانداری تهران، محمد علیمهری در حاشیه نشست با واسیلی پومتکین، معاون استاندار تومسک که به منظور همکاری‌های تجاری، علمی، آموزشی و صنعتی در استانداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: این نشست، پیرو سفری بود که سال گذشته به روسیه داشتیم و در آن زمینه‌های مشترک همکاری بین تهران و «تومسک» احصا شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اینکه «تومسک» دارای ظرفیت دانشگاهی بسیار خوبی است، گفت: این استان در حوزه‌های پتروشیمی، ماشین‌سازی و تا حدودی هم صنایع غذایی جزء استان‌های برتر روسیه محسوب می‌شود و بازار خوبی برای محصولات ایرانی دارد.

علیمهری با بیان اینکه نشست امروز، پیش جلسه‌ای برای ملاقات استانداران تهران و تومسک بود، افزود: مقرر شد که به منظور آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های ایران، استاندار تومسک به تهران سفری داشته باشند. در این نشست چندین زمینه همکاری مشخص و قرار شد در حوزه‌های قطعه‌سازی خودرو، دارو، قطعات و مواداولیه پتروشیمی همکاری‌های دوجانبه‌ای داشته باشیم.

معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه از سال گذشته در استان تهران جلسات و روابط تجاری و اقتصادی زیادی داشته‌ایم، ادامه داد: امیدوار هستیم در نتیجه این اقدامات بتوان جهش در حوزه تولید و صادرات استان تهران را رقم زد.

علیمهری اضافه کرد: با توجه به اینکه پایتخت در اکثر زمینه‌های تولیدی دست برتر را در کشور دارد، گفت: با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه‌های الکترونیک و دارویی استان تهران این دو موضوع برای هیات روس جذابیت بیشتری داشت و زمینه‌های همکاری خوبی داریم و قرار شد بازدیدهایی از شرکت‌های الکترونیکی انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اینکه بیش از ۹۸ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شوند، اضافه کرد: داروهای ساخت داخل دارای مجوز صادرات هستند و این زمینه وجود دارد که با «تومسک» برای صادرات دارو همکاری داشته باشیم.

پایتخت آماده توسعه روابط تجاری و اقتصادی با «تومسک» است

«تومسک» با تهران پیمان خواهرخواندگی امضا می‌کند

معاون استاندار تومسک از امضای خواهرخواندگی میان ۲ استان «تومسک» و تهران خبر داد و گفت: ایران و روسیه به تمام جهان نشان داده‌اند که می‌توانند در فناوری و تکنولوژی استقلال داشته باشند.

واسیلی پومتکین نیز در این نشست اظهار کرد: استان تومسک به بزرگی تهران نیست اما هر ۲ استان دارای نقاط مشترک زیادی هستند. تومسک شهر علم، صنعت و فناوری است. در نشستی که برگزار کردیم، مقرر شد بین استان‌های تهران و «تومسک» پیمان خواهرخواندگی امضا شود.

وی با اشاره به اینکه امروز به نام روز روسیه در کشور ما جشن برپا شده است، افزود: خوشحال هستیم که دیدار ما در تهران با این روز همزمان شده و این موضوع را به فال نیک می‌گیریم و از هیات ایران تشکر می‌کنیم که این نشست را برگزار کردند و امیدوار هستیم که شهریور ماه سفری به ایران داشته باشیم و مسایل مطروحه را بررسی کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha