هوای پایتخت در مرز آلودگی

۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۵۴
کد خبر: 85507715
هوای پایتخت در مرز آلودگی

تهران بزرگ - ایرنا - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین شاخص کیفی هوای پایتخت اکنون بر روی عدد ۱۰۰ قرار گرفته و در مرز آلودگی است.

به گزارش ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران روز پنجشنبه بر روی عدد ۱۰۰ و در مرز آلودگی قرار دارد بنابراین به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در صورت امکان از تردد در فضای باز خودداری کنند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوا از نظر آلاینده o۳ روی عدد ۱۳۵ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

بر اساس اطلاعات موجود از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، اکنون ۱۱ ایستگاه در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های سنی حساس) است.

تهرانی‌ها از ابتدای امسال تاکنون پنچ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای سالم و پنج روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.

هوای پایتخت آلوده است

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha